اخبار مرتبط

علی بازگیر شنبه به خبرنگار ایرنا افزود:نمایش «چنار لاله» به نویسندگی و کارگردانی مهدی آشوغ از اندیمشک کاری از گروه تئاتر اریترین در بخش صحنه ای به عنوان تنها نماینده استان خوزستان در جشنواره دوازدهم تئاتر رضوی پذیرفته شد.
وی بیان کرد:در نمایش «چنار لاله» محسن خدادادی، محمد لهراسبی، سوسن بشرذرتی، مهنوش بلیان و شکوفه جودکی به عنوان بازیگر حضور دارند.
بازگیر افزود: رضا خدادادی (آهنگساز)، مهدی آشوغ (طراح نور) و زهرا مرادی پور (طراح صحنه و لباس) و محمد یاقوت پور (سرپرست گروه) دیگر عوامل این نمایش هستند.
وی اظهار کرد: از بین ٣٦ اثر رسیده به بخش صحنه‌ای از سراسر کشور ٨ نمایش در بخش مسابقه پذیرفته شده که نمایش چنار لاله ها در بین این 8 نمایش قرار دارد.
بازگیر گفت:قصه نمایش چنار لاله، درباره کرامات امامزاده شاهزاده احمد (ع) برادر امام رضا علیه السلام می باشد.
بنا به اعلام دبیر دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی هشت اثر راه یافته به بخش مسابقه شامل نمایش «باطل السحر» به کارگردانی محمدرضا شامردی از استان قم، نمایش«چنار لاله» به کارگردانی مهدی آشوغ از استان خوزستان (اندیمشک)، نمایش «این ابر بارانی است» به کارگردانی اصغر گروسی از استان فارس، نمایش «کوکوی کبوتران حرم» به کارگردانی حامد معمار طهرانی از استان خراسان رضوی، نمایش «اسماعیل» به کارگردانی سینا شفیعی از استان البرز، نمایش «زندگی شاید همین حالا» به کارگردانی سید جواد اشکذری از استان خراسان رضوی، تئاتر «پانما» به کارگردانی میثم ملازینل از استان قزوین و نمایش «بازگشت به خانه» به کارگردانی محمد شاکری از خراسان شمالی می باشند.
نمایش «یورت» به کارگردانی محمد حسن رجبیان از استان فارس و نمایش «ضامن» به کارگردانی مسعود براهیمی از اصفهان در بخش مهمان و در شهرستان ها اجرا می‌شوند.
نمایش «داستان غیر از این است» به کارگردانی و نویسندگی عباس کریمی از خراسان شمالی هم در بخش جنبی دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی روی صحنه می‌رود.
دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی هشتم تا یازدهم مردادماه 1396 در خراسان شمالی برگزار می‌شود.
7281/6068
خبرنگار:زهرا دهقان-انتشار:محمدعلی فریدپناه

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.