اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا نبی الله خون میرزایی شنبه در شورای اداری شهرستان اهواز اظهار کرد: شهرداری اهواز، حفاظت محیط زیست و مرکز بهداشت باید از هم اکنون اقدامات لازم را برای پیشگیری از مشکلات تنفسی همزمان با باران های پائیزی در اهواز انجام دهند.
وی همچنین بر صرفه جویی در مصرف آب و برق در این شهرستان تاکید کرد و افزود: گرمای زودرس و شدید اهواز در هفته های اخیر افزایش بی سابقه و غیرقابل پیش بینی مصرف برق را در پی داشته است که برای کنترل مصرف کاهش ساعت اداری و رعایت اصول صرفه جویی در مصرف را مد نظر دارد.
خون میرزایی اضافه کرد: بازرسی هایی از ادارات برای ارزیابی مصوبه کاهش ساعت اداری و کاهش مصرف برق انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اعتراضات گسترده سپرده گذاران موسسات مالی در روزهای اخیر در اهواز اظهار کرد: با استاندار خوزستان و نمایندگان مجلس برای انتقال این مشکلات به مرکز و ایجاد راهکار برای حل مساله سپرده گذاران انجام شده و امیدواریم با تمهیدات ملی این موضوع مرتفع شود.
خون میرزایی با اشاره به اختصاص بیش از یک هزار میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی های سرمایه ای استانی گفت: رویکرد بودجه باید تولید و اشتغال باشد و بر اساس آمایش توزیع شود.

*رشد 12 درصدی مصرف برق
قائم مقام مدیرعامل توزیع برق اهواز نیز در این نشست از رشد 12 درصدی مصرف برق در این شهرستان نسبت به پارسال خبر داد.
مرتضی قاسمی با بیان اینکه اهواز امسال 21 روز دمای بالای 48 درجه را تجربه کرده افزود: پیک بار در این مدت 2 هزار و 525 مگاوات بوده است.
وی تعداد مشترکان اهوازی را 547 هزار عنوان کرد و گفت: فروش انشعابات در این شهرستان سالانه 10 درصد افزایش می یابد.
قاسمی اظهار کرد: با 31 واحد صنایع این شهرستان هماهنگی شده که در زمان افزایش مصرف از ژنراتورهای خود استفاده کنند که حاصل آن کاهش مصرف 45 هزار کیلووات بوده است.
وی همچنین با بیان اینکه 20 درصد مطالبات صنعت برق در خوزستان نهفته است گفت: میزان مطالبات این شرکت یک هزار و 370 میلیارد ریال است که عمده آن مربوط به ادارات دولتی است.

*استخدام های بی ضابطه در ادارات
معاون برنامه ریزی فرماندار اهواز نیز در این جلسه از مدیران دستگاه هایی اجرایی خواست استخدام های بی ضابطه خودداری کنند.
علی بویری افزود: اکنون با مجموعه ای از نیروهایی روبه رو هستیم که بدون گذراندن آزمون رسمی استخدام شده اند که در آینده دچار مشکل می شوند.

*خرید 85 هزار تن گندم
رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان اهواز همچنین گفت: در سال زراعی جاری 85 هزار تن گندم از کشاورزان این شهرستان خریداری شده است.
پرویز جلالی افزود: گندم امسال شامل محصول کشاورزان بخش مرکزی، اسماعیلیه و الهایی است.
به گفته وی، وجه گندم کاران تا کنون پرداخت شده است.
جلالی اضافه کرد: 92 درصد از خرید گندم امسال (معادل 75 هزار تن) به کارخانجات آرد و سیلوها تحویل داده شده است.
وی همچنین گفت: طرح احداث سیلوی فلزی در بخش اسماعیلیه در حال پیگیری است.

7151/6002
خبرنگار: نادره وائلی زاده**انتشاردهنده : کبری آقازری

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.