اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حجت الاسلام دانیال اریکه دوشنبه در نشست خبری تشریح برنامه های دهه کرامت و میلاد امام رضا(ع) در استان گفت: دهه کرامت به صورت کامل مردمی و خودجوش بوده که از 3 تا 13 مردادماه در سراسر کشور برگزار می شود.
وی با بیان اینکه در استان این برنامه ها در 27 شهر استان به صورت همزمان برگزار می شو، افزود: خوزستان برای نهمین سال پیاپی در دهه کرامت برنامه های مختلفی را در دستور کار دارد و میزبان خادمان حرم امام رضا(ع) است.
دبیرجشن های مردمی زیرسایه خورشید خوزستان ادامه داد: در سال جاری در 27 شهرستان و 13 منطقه حاشیه ای کلانشهر اهواز برنامه های مختلفی را در دهه کرامت در دستور کار داریم.
وی بیان کرد: بیش از 300 برنامه در فصل های مختلف در این دهه برگزار می شود که دیدار با زندانیان، عیادت بیماران، جشن هوای ویژه خواهران و کودکان و نوجوانان، دیدار با ائمه جمعه و علما، جشن های کارکنان ادارات، دیدار با نیروهای مسلح وحضور در خانه سالمندان از مهمترین این برنامه ها به شمار می رود.
حجت الاسلام اریکه تصریح کرد: در سال جاری و در دهه کرامت سه استقبال به صورت همزمان از خادمان حرم امام رضا(ع) در چهارم مردادماه در خیابان امام خمینی(ره) اهوازقبل از اذان مغرب و عشاء و در منطقه کیانپارس اهواز بعد از اذان مغرب و عشاء انجام می شود.
وی ادامه داد: همچنین پس از این دو برنامه استقبال مراسمی در منطقه کوی آل صافی اهواز برگزار شده و شهروندان این منطقه از خادمان حرم امام رضا(ع) استقبال خواهند کرد.
دبیرجشن های مردمی زیرسایه خورشید خوزستان گفت: همچنین جشن ویژه زوج های جوان و دیدار با خانواده های شهدای مدافع حرم و دوران دفاع مقدس از دیگر برنامه های با اهمیت ما در دهه کرامت به شمار می رود.
وی ادامه داد: راه اندازی کمپین ویژه جمع آوری جهیزیه برای زوج های جوان نیز از دیگر برنامه های ما به شمار می رود و هشت جهیزیه را در دهه کرامت به زوج های جوان اهدا خواهیم کرد.
حجت الاسلام اریکه تصریح کرد: همچنین در موسسه حضرت جوادالائمه اهواز به عنوان میزبان برنامه های دهه کرامت و جشن های زیرسایه خورشید ، 18 جهیزیه در سالروزعلی ابن موسی الرضا(ع) به زوج های جوان اهدا می شود.
وی اظهار کرد: امسال در کنار بحث جشن های دهه کرامت ، اعزام زائر اولی ها به مشهد مقدس را در دستور کار داریم و افرادی که 45 تا 50 سال سن دارند برای این اعزام انتخاب می شوند.
دبیرجشن های مردمی زیرسایه خورشید خوزستان به برنامه های سال گذشته استان در دهه کرامت اشاره کرد و گفت: در سال گذشته برنامه های دهه کرامت در 13 کشور جهان و تمامی استان های کشور اجرا شد که ما نیز در خوزستان در 24 شهرستان میزبان 14 نفر از خادمان حرم امام رضا(ع) بودیم.
وی تصریح کرد: سال گذشته بیش از 200 برنامه توسط پایگاه های بسیج، هیات ها و مساجد استان برگزار شد که بیش از یکصد هزار نفر در سطح استان مخاطب این برنامه ها بودند.
حجت الاسلام اریکه بیان کرد: 36 جشن عمومی در محله ها، پارک ها و تالارها در سطح استان برگزار شد که در برخی از شهرستان ها تعداد جمعیت استقبال کننده به بیش از هفت هزار نفر رسید.
وی اظهار کرد: سرکشی از بیماران بیمارستان ها در سال گذشته و حضور خادمان حرم امام رضا(ع) در جمع بیماران از جمله برنامه های مهم در دهه کرامت بود.
دبیرستاد جشن های مردمی زیرسایه خورشید خوزستان گفت: همچنین پهن کردن 30 هزارغذا در قالب طرح اطعام رضوی در سطح استان توسط تشکل های مردمی از دیگر برنامه های استان در دهه کرامت بود.
وی بیان کرد: آشتی دادن دو طایفه پس از 15 سال اختلاف و درگیری از دیگر اقدامات ارزنده ای بود که در سال گذشته باحضور خادمان حرم امام رضا (ع) در دهه کرامت انجام شد.
7152 /6002خبرنگار: محمدرضاخبازان**انتشاردهنده : کبری آقازری

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.