اخبار مرتبط

پیمان جهانگیری دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به صدور مجوز ساخت سه نیروگاه از سوی بخش خصوصی و یک نیروگاه از محل اعتبارات دولتی در اندیمشک اظهار کرد:مجوزهای لازم برای این چهار نیروگاه صادر شده است و عملیات اجرایی ساخت دومین نیروگاه سیکل ترکیبی با ظرفیت 500 مگاوات انرژی برق اواخر هفته جاری آغاز می شود.
وی افزود: برای ساخت این نیروگاه که با اعتبار 13 هزار میلیارد ریالی از محل صندوق توسعه ملی ساخته می شود قطعه زمینی به مساحت 50 هکتار در نظر گرفته شده است.
وی بیان کرد:این نیروگاه از کلاس اف و از جمله نیروگاههای مدرن است که در منطقه ساخته می شود.
جهانگیری افزود: پیش بینی می شود این نیروگاه پس از 36 ماه وارد مدار شود ضمن اینکه راه اندازی این نیروگاه موجب ایجاد فرصت های شغلی و رشد اقتصادی در منطقه شمال خوزستان خواهد شد.
وی بیان کرد:در دوره ساخت این نیروگاه یک هزار فرصت شغلی ایجاد می شود و هدف از احداث آن تامین برق تولیدی برای داخل و صادرات به کشور عراق است.
فرماندار اندیمشک با اشاره به وضعیت این شهرستان گفت: اندیمشک یکی از مناطق با استعدادست که با دارا بودن 2 سد بزرگ دز و کرخه نقش مهمی در تامین انرژی برق کشور دارد.
با بهره برداری از چهار نیروگاه مصوب و با وجود 2 نیروگاه دز و کرخه ، اندیمشک به قطب انرژی کشور تبدیل می شود.
جهانگیری گفت:مهمترین دغدغه مسئولان توسعه اقتصادی،ایجاد اشتغال ، عمران و آبادانی شهرستان است که راه اندازی نیروگاههای سیکل ترکیبی با پیگیری انجام شده می تواند کمک شایانی در این راستا باشد.
وی راندمان بالا و آلودگی بسیار کم را از ویژگی های این نیروگاه ذکر کرد .
اولین نیروگاه اندیمشک بهمن ماه پارسال با حضور وزیر تعاون کلنگ زنی شد.
7281/6068
خبرنگار:زهرا دهقان-انتشار:محمدعلی فریدپناه

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.