اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا علی خسروی دوشنبه در سمینارمشاغل خانگی، توانمند سازی خانواده، معیشت پایدار در محل سالن جلسات شرکت شهرک های صنعتی استان خوزستان که با همکاری انجمن زنان کارآفرین سبز خوزستان تشکیل شد بیان کرد: برای کمک به عرضه هر چه بیشتر محصولات تولیدی در مشاغل خانگی شرکت شهرک های صنعتی استان با رایزنی که با استان بصره کشور عراق انجام داد در حال راه اندازی نمایشگاه دائمی در این استان هستیم.
وی گفت: محصولات تولید شده در مشاغل خانگی و صنایع کوچک در این نمایشگاه عرضه می شود و توسط تاجران عراقی بازاریابی می شود.
خسروی افزود: همچنین در شرکت شهرک های صنعتی خوزستان همچون استان های دیگردفتری راه اندازی شده که شبکه فروشی را برای محصولات صنایع کوچک راه اندازی شده است و از تمامی صنایع کوچک دعوت می شود عضو این شبکه شوند.
معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی خوزستان گفت: مشاغل خانگی بدون هیچگونه مزاحمتی در خانه انجام می شود اما می توان مشاغل خانگی را با حمایت مالی به صنایع بالاتر تبدیل کرد.
ور افزود: درناحیه صنعتی واقع در بلوار گلستان اهواز خوشه تولید پوشاک راه اندازی شده است که اغلب فعالان این خوشه از بانوان هستند و تصمیم داریم در این ناحیه صنعتی مشاغل خرد را مستقر کنیم که اغلب در کارگاه های 200 مترمربعی فعالیت دارند.
این سمینار با حضور پژوهشگران و صاحبنظران و حامیان مشاغل خانگی برگزار شد.
هدف از برگزاری این سمینار بررسی مسائل و مشکلات کسب و کار خانگی، فرصت های مشاغل خانگی در استان، راهکارهای ارائه تسهیلات، مطالبات این بخش از دستگاه های اجرایی و دستگاه های حمایتی یکی از جوامع هدف این انجمن زنان سرپرست خانوار است.
71 شهرک و ناحیه صنعتی در خوزستان فعال است.
یک هزار و 300 واحد صنعتی به بهره برداری رسیده در استان وجود دارد.
7158/6002
خبرنگار:زینب فرحانی**انتشاردهنده : کبری آقازری

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.