اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا این سینما در محل تالار خورشید از سوی بخش خصوصی و با حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی راه اندازی و برای خرید تجهیزات آن بیش از 700 میلیون ریال از سوی بخش خصوصی هزینه شد.
در آئین افتتاح این سینما مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیمشک گفت:شهرستان اندیمشک از دیرباز در حوزه فرهنگ و هنر از شهرستان های با استعداد و توانمند محسوب شده است.
محمد جوروند افزود:عجین شدن هنر شهرستان اندیمشک با ارزش های دینی و مذهبی موجب پربارتر بودن فرهنگ و هنر این دیار شده است.
وی اظهار کرد:سینما را یک صنعت و هنر توام می دانند و این نشان دهنده اهمیت این حوزه است و در شرایطی که انواع حملات به دین می شود می توان از این صنعت با زبان هنر به بیان مفاهیم دین و ترویج ارزش ها پرداخت.
جوروند گفت:سینما تلفیق و مجموعه ای از تمام هنرها است و می توان در سینما هنرهای موسیقی ، نمایش،شعر و حتی ادبیات داستانی را نیز به نوعی مورد استفاده قرار داد.
وی بیان کرد:شهرستان اندیمشک علیرغم اینکه در سال های دور از سه سینما برخوردار بوده در طی یک دهه اخیر فاقد این ظرفیت بوده است.
جوروند گفت:این شهرستان و هنرمندان آن از قابلیت های وسیعی در حوزه فرهنگ و هنر برخوردارند و افتتاح این سینما فرصتی برای رشد و شکوفایی فرهنگ و هنر این دیار است.
معاون فرماندار اندیمشک هم گفت:اندیمشک در بخش ورزش و هنر به خوبی توانسته شایستگی های خود را در سطح کشور ثابت نماید.
کرم صرفه جو افزود:این سینما بستری برای جوانان با استعداد شهرستان فراهم آورده تا در حوزه فرهنگ و هنر به شکوفایی بیشتر شهرستان کمک کنند.
وی تاکید کرد:افراط و تفریط در هیچ کاری مطلوب نیست لذا حفظ اعتدال در برخورد با هنر ضرورت دارد و با این اعتدال می توان به نحو شایسته از هنر بهره برد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیمشک هم گفت:زبان هنر در ترویج ارزش های انسانی و اسلامی بسیار تاثیر گذار است.
علی بازگیر گفت:اندیمشک شاهد تحول خوبی در برنامه های فرهنگی و هنری بوده که برگزاری جشنواره های کشوری با کیفیت بسیار مطلوب مصداق این مهم است.
وی اظهار کرد:چراغ سینما در اندیمشک پس از سال ها انتظار روشن شد و از تلاش های نماینده و فرماندار شهرستان در حمایت از این موضوع باید قدردانی ویژه کرد.
وی گفت:سینما خورشید از این پس روزانه در سه سانس پخش فیلم دارد و از سوی بخش خصوصی مدیریت و اداره می گردد.
امیر ساکی مدیر و موسس این سینما نیز به بیان توضیحاتی در خصوص نحوه اجرا و خدمات دهی سینما خورشید و تالار خورشید به هنرمندان و دوستداران هنر پرداخت.
در پایان این آئین فیلم سینمایی ویلایی ها با مضمون دفاع مقدس و ارزش ها اکران شد.
شهرستان اندیمشک با 170 هزار نفر جمعیت در شمال خوزستان واقع است.
7281/6068
خبرنگار:زهرا دهقان **انتشار:محمدعلی فریدپناه

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.