اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب ، بیژن عالی پور اظهار داشت: پروژه بومی سازی پمپ های گریز از مرکز چند مرحله ای(BB3) در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از ساخت داخل، به مرحله اجرا گذاشته شد.
وی گفت: این پروژه مطابق با استانداردهای معتبر جهانی برای نخستین بار در کشور و با همکاری مشترک کارشناسان منتخب شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت هاث داخلی انجام شد.
عالی پور افزود: تمام مراحل تدوین دانش فنی، طراحی، ریخته گری و ساخت این نوع پمپ در داخل کشور صورت گرفته و نمونه ساخته شده آن ، تمامی آزمایش های عملکردی را با موفقیت طی کرده است و راندمان آن مطابق با استاندارد API 610 می باشد.
وی تصریح کرد: نمونه ساخته شده از این نوع پمپ از نظر دقت طراحی و ساخت قابل رقابت با محصولات شرکت‌های بزرگ پمپ‌سازی خارج از کشور می‌باشد.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بیان کرد: با توجه به این که ساخت این پمپ‌ها نخستین تجربه طراحی در کشور به حساب می آید، طراحی، تدوین دانش فنی و فعالیت های فنی مهندسی پروژه از پیچیدگی های خاصی برخوردار بود که تحت نظارت دقیق و هوشمندانه سرپرستان و کارشناسان این شرکت با موفقیت محقق شد.
وی اظهار داشت: پمپ های گریز از مرکز چند مرحله ای (BB3) کاربری فراوانی در واحدهای نفت و گاز دارند و با بومی سازی آنها ضمن جلوگیری از خروج ارز، موجب ایجاد اشتغال و حمایت از صنایع داخلی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مناطق نفتخیز جنوب با تقدیر از همه دست اندرکاران این پروژه اظهار امیدواری کرد این موفقیت ها و اقدام های بدیع و نوآورانه در راستای تولید صیانتی و حمایت از صنایع داخلی، استمرار داشته باشد.
شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با پنج شرکت تابعه ، روزانه سه میلیون بشکه نفت خام تولید می شود که بخشی از این تولید برای خوراک پالایشگاههای کشور و بخشی نیز به پایانه نفتی خارگ برای صادرات منتقل می شود.
این شرکت که در پنج استان جنوبی و جنوب غرب کشور فعالیت دارد و ستاد مرکزی آن در اهواز است به تنهایی حدود 80درصد نفت خام کشور را تولید می کند.
6065/6002
خبرنگار:محمدرضا بنوره**انتشاردهنده : کبری آقازری
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.