اخبار مرتبط

هادی شاوردی سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، تامین آب سالم و با کیفیت مطلوب برای مصرف شرب مشترکان را اصلی ترین هدف شرکت آبفار شادگان اعلام کرد و اظهارکرد:به منظور تامین آب سالم و بهداشتی روستاهای که مشکل آب شرب دارند آبرسانی بوسیله چهار تانکر به صورت مستمر در حال انجام است.
وی از جیره بندی آب در برخی روستاهای شهرستان شادگان خبر داد و افزود:از ساعت 6 بامداد تا 12 و 30 دقیقه و از ساعت 17 تا 23 هر روز، 30 هزار متر مکعب آب شرب به کل 188 روستای این شهرستان پمپاژ می شود.
شاوردی گفت:به دلیل خشک شدن انهار آب در روستاها بخشی از آب شرب پمپاژ شده به روستاها صرف امور کشاورزی و دام روستائیان می شود و در صورتی که آب کشاورزی در انهار رها سازی شود بخشی مهمی از مشکلات برطرف می شود.
رئیس آبفار شادگان افزود: در صورت ادامه روند خشک شدن انهار طبیعی و افزایش مصرف آب به چهار تانکر دیگر برای تامین آب شرب روستاها نیاز است.
وی صرفه جویی و مدیریت مصرف را تنها راهکار مقابله با کم آبی در این شهرستان عنوان کرد و اظهارکرد:با توجه به جمعیت 100 هزار نفری روستایی در شادگان بیش از الگوی مصرف کشوری آب به روستاهای این شهرستان پمپاژ می شود.
شهرستان شادگان بیش از 188 روستا دارد.
3015/ 6037
خبرنگار:عدنان جواهری *** انتشاردهنده: عبدالحمید راجی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.