اخبار مرتبط

علی حسین حسین زاده سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: بر اساس قانون، هیات نظارت بر انتخابات استان باید به شکایات و اعتراضات داوطلبانی که در هیات های اجرایی و یا هیات نظارت شهرستان ردصلاحیت شده اند رسیدگی کرده و به آنها ظرف مدت 10 روز پاسخ دهد؛ به این معنی که هیات نظارت استان نمی تواند، داوطلبانی را که در هیات های اجرایی و نظارت تایید صلاحیت شده اند، دوباره بررسی و صلاحیت آنها را رد کند.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان افزود: این در حالیست که هیات نظارت استان تعدادی از داوطلبان تایید صلاحیت شده را دوباره بررسی و ردصلاحیت کرده است که این مساله مغایر با قانون است.
حسین زاده گفت: با وزارت کشور مکاتبه شده و منتظر اعلام نظر مراجع ذیصلاح در این باره هستیم.
بر اساس این گزارش ستاد انتخابات استان هنوز آماری از داوطلبان تایید و رد صلاحیت شده در هیات نظارت بر انتخابات استان اعلام نکرده است اما جلیل مختار عضو هیات نظارت بر انتخابات شهر و روستا استان خوزستان در خوزستان و نماینده مردم آبادان در مجلس، امروز گفته است: 651 داوطلب انتخابات شورای شهر و روستای خوزستان که در هیات نظارت بر انتخابات شهرستان ها رد شده بودند شکایت خود را در خصوص ردصلاحیت ها به هیات نظارت استان خوزستان اعلام کردند که در نهایت 298 نفر از داوطلبان تایید صلاحیت شده و صلاحیت 353 نفر نیز رد شده است.
مختار علت رد صلاحیت شدن این افراد استعلام ها از مراجع چهارگانه و برخی موارد خاص عنوان کرده است.
پیش از این نیز تجری سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات کل کشور اعلام کرده بود: بیشترین رد صلاحیت در خوزستان ثبت شده و در این استان که رتبه سوم بیشترین شکایات ثبت شده را دارد، 603 مورد شکایت به ثبت رسیده است. بعد از بررسی مجدد پرونده ها، 144 مورد رد و 99 مورد تایید صلاحیت شدند.
رد صلاحیت گسترده اصلاح طلبان در پنجمین دوره شورای شهر در خوزستان به ویژه اهواز اخیرا خبرساز شده و اعتراض شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان، نمایندگان اهواز در مجلس را به همراه داشته و شریعتی استاندار خوزستان نیز نسبت به این مساله اظهار نگرانی و انتقاد کرده بود.
بر اساس اعلام فرمانداری اهواز، صلاحیت 108 نفر از داوطلبان شورای اسلامی شهر در هیات اجرایی و هیات نظارت این شهرستان رد شده بود، که در نهایت صلاحیت تنها 36 نفر از آنها احراز و 72 نفر دیگر به طور قطعی رد صلاحیت شدند. به این ترتیب آمار نهایی داوطلبان تایید صلاحیت شده شورای اسلامی شهر اهواز به 671 نفر رسید.
بیش از 16 هزار نفر برای انتخابات شهر و روستا در خوزستان داوطلب شده اند.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، 29 اردیبهشت ماه جاری برگزار می شود.
7151/6064
خبرنگار: نادره وائلی زاده**انتشار دهنده : محسن بهاروند
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.