اخبار مرتبط

فخرالسادات محتشمی پور شب گذشته در اهواز گفت: در روز بیست و نهم اردیبهشت، حماسه دوم خرداد را تکرار خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، در ادامه ی سلسله نشست های عمومی و سخنرانی های روشنگرانه سیاسی ستاد مرکزی حسن روحانی در کلانشهر اهواز ، فخرالسادات محتشمی پور مشاور زنان در دولت اصلاحات به ایراد سخنرانی پرداخت.

محتشمی پور در سخنانی با تشکر از مردم اهواز، به تمجید از بلوغ سیاسی و نگاه دور اندیشانه آنها به تبیین لوازم تقویت روند مردم سالاری در جامعه پرداخت و گفت: لازمه حکومت داری، احترام به حقوق شهروندان و توجه به عوامل تقویت کننده مردم سالاری از جمله تحکیم مبانی فرهنگ پوزش خواهی و پاسخگویی است.

وی در ادامه گفت: دولت ها باید پاسخگو باشند و اعتراض و انتقاد را تحمل کنند. به رسمیت شناختن این دو حق موجب مشارکت مردم در نظام تصمیم سازی و پیشبرد و بهبود امور حاکمیت می گردد.

محتشمی پور افزود : استفاده از ظرفیت ها و توانمندی استان ها باعث حفظ منافع ملی و توسعه متوازن کشور می گردد. قومیت یکی از ظرفیت های مهم کشور است، اقوام و قومیت ها در ایران خطر نمی باشند بلکه یک فرصت به حساب می آیند، مردمی که در راه حفظ کشور و انقلاب دهها شهید داده اند و از مرزها دفاع کردند شایسته تقدیرند. استفاده از زبان مادری در حوزه آموزش حق اقوام است و زبان مادری باید ترویج شود و این حق قومیت هاست که دولت اعتدال در این راه گام برداشته است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: بدون لکنت زبان، همچون دوره اصلاحات حمایت قاطع خود را از بکارگیری نیروهای عرب در همه سطوح مدیریت های کشور و استان بویژه دولت آینده اعلام می کنم.

محتشمی پور اظهار داشت: دولت روحانی فرهنگ معذرت خواهی از مردم و پاسخگویی را نهادینه کرد.

این استاد دانشگاه افزود: مردم ایران بویژه اهالی خطه خوزستان با مشارکت گسترده در انتخابات مانع از روی کار آمدن مجدد جنگ افروزان خواهند شد.

وی در ادامه اظهار داشت: در روز بیست و نهم اردیبهشت حماسه دوم خرداد را تکرار خواهیم کرد.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.