اخبار مرتبط

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی از معرفی 70 طرح پائین دستی پتروشیمی در منطقه ماشهر برای سرمایه گذاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی، سید امید شهیدی نیا مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت،گاز، پالایش و پتروشیمی با بیان این که آماده حمایت از سرمایه گذاران در صنایع پائین دستی پتروشیمی هستیم اظهارکرد: ظرفیت های بسیار خوبی برای توسعه این بخش در این منطقه (ماهشهر- بندر امام) وجود دارد و امید است بتوانیم در کمترین زمان ممکن به سوی تکمیل زنجیره ارزش حرکت کنیم.

وی افزود: امکان سنجی و بررسی های فنی و اقتصادی برای این طرح ها نهایی شده است و تاکنون درخواست هایی برای حضور در این طرح ها دریافت شده که در حال بررسی آنها هستیم.

شهیدی نیا ادامه داد: با بانک ها و نهادهای مالی مذاکره های خوبی برای حمایت از این سرمایه گذاری ها انجام شده و به دنبال استفاده از ظرفیت های موجود در بازار سرمایه نیز برای تامین مالی طرح های توسعه ای پائین دستی در منطقه هستیم و در صورت نهایی شدن این مذاکرات  سرمایه گذاران با اشتیاق بیشتری اقدام به حضور در منطقه خواهند کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با اشاره به وجود خوراک  مناسب برای توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی گفت: مذاکراتی نیز برای استفاده از قراردادهای بلند مدت برای تامین خوراک مورد نیاز صنایع پائین دستی از سوی بخش های بالادست با بورس کالا در حال انجام است تا 10درصد به صورت  قراردادهای بلند مدت  در اختار متقاضیان قرار بگیرد.

وی با بیان این که در این منطقه تمامی زیرساخت‌ های لازم از جمله آب، برق، گاز ، جاده‌های مواصلاتی و راه‌آهن ایجاد شده است، گفت: سرمایه گذاری های جدید افزون بر افزایش ظرفیت تولید می تواند منجر به اشتغال زایی و توسعه منطقه شود.

شهیدی نیا ادامه داد: حمایت مالی از سرمایه گذاران و در اختیار گذاشتن بسته های تامین مالی می تواند رشد متوازن در منطقه را به همراه داشته باشد.

 

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.