اخبار مرتبط

اینستاگرام ابتکار:

به گزارش ایرنا معصومه ابتکار در حاشیه بازدید از طرح آماک در شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس وعده رئیس جمهوری طرح آماک به صورت کامل راه اندازی شده و تمام مشکلات فنی آن نیز برطرف شده است.
وی افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته با این طرح هفت هزار و 500 تن آلاینده در خوزستان جمع آوری می شود که بحث اصلی آن گوگرد بوده که از سطح هوای منطقه پاکسازی می شود.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور ادامه داد: با اجرای طرح آماک تحول خوبی در زمینه کاهش آلاینده ها در سطح استان ایجاد شده و گازهای گلخانه ای نیز کاهش می یابد.
وی بیان کرد: این طرح به دست متخصصان داخلی طراحی شده که تحقق آن در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی یکی از دستاوردهای بزرگ در کشور به شمار می رود.
ابتکار تصریح کرد: فعالیت های صنعتی نفت باید سازگار با محیط زیست باشد که این یک مسئله فنی و علمی هست.
وی بیان کرد: اگرچه طرح آماک یک دستاورد بزرگ است اما هنوز اقدامات موثری وجود دارد که شرکت نفت باید در این خصوص انجام دهد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: کاهش آلودگی هوا، جمع آوری فلرهای نفتی، فعالیت های پالایشگاه ها و صنایعی نظیر فولاد در راستای کاهش آلایندگی از جمله ضرورت ها به شمار می رود.
وی ادامه داد: اکنون جهت گیری توجه به محیط زیست در دولت یازدهم اجرا شده که نتیجه این توجه بی شک هوای سالم تری برای مردم و کاهش هزینه های اجتماعی و درمانی شهروندان است.
ابتکار تصریح کرد: این طرح و برنامه ها ادامه دارد و چند قرارداد جدید نیز منعقد کرده ایم اما این گام اجرایی شدن طرح آماک مهمترین طرح بود.
ابتکار روز پنجشنبه در دهمین سفر خود در طول دولت یازدهم به خوزستان از نزدیک مسائل زیست محیطی استان را بررسی کرد.
7152/6064
خبرنگار: محمدرضاخبازان** انتشار دهنده: محسن بهاروند
انتهای پیام

اخبار مرتبط

اینستاگرام ابتکار:

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.