اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام سید محمدعلی آل‌هاشم روز پنجشنبه درهمایش سیاسی فرماندهان و رئیسان عقیدتی سیاسی یگان های آجا که با محوریت انتخابات در تالار مهر ارتش برگزار شد اظهارکرد: انتخابات یک حماسه سیاسی و نمایش اعتماد مردم به نظام و نشانه نهادینه شدن مردم سالاری دینی است.
وی با بیان این که انتخابات امیدهای تازه ای در دل ها به وجود می آورد گفت: برگزاری انتخابات باعث کند شدن حربه های دشمن شده و آینده و امنیت کنونی کشور را تضمین می کند.
وی گفت: اکنون با توجه به این که در آستانه فرا رسیدن انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر هستیم ، لازم است به این موضوع و ویژگی های آن و نقش انتخابات در ارتقاء امنیت ملی بپردازیم.
حجت الاسلام آل هاشم اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نظامی در ایران روی کار آمد که بر پایه دو اصل اسلامیت و جمهوریت استوار بود.
وی ادامه داد: نظام اسلامی بر اساس معیارهای الهی و برپایه رای مردم در این کشور شکل گرفته و با مشارکت مردم در تصمیم گیری کلان در شکل گیری نهادها و ارگان های حکومت و تعیین مسئولان نظام خط باطلی بر پرداخت های نادرست کشیده می شود.
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی آجا گفت: نظام مردم سالاری دینی ویژگی هایی دارد که در آن بحث تکلیف شرعی در انتخابات مطرح است و انتخابات در آن یک اقدام سیاسی نیست بلکه یک اقدام عقیدتی ،فرهنگی و معنوی است.
وی بیان کرد: در نظام مردم سالاری دینی رای دادن حق مردم ویک تکلیف شرعی است اما در جوامع غربی در بهترین حالت ممکن ،مردم تنها به عنوان یک شهروند شناخته شده و حق رای دارند و بحث تکلیف مطرح نیست.
حجت الاسلام آل هاشم گفت: یکی دیگر از ویژگی های نظام مردم سالاری دینی حق الناس بودن رای مردم است که در این خصوص رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند که رای مردم به معنای واقعی کلمه حق‌الناس است.
وی ادامه داد: در چنین شرایطی هیچ جایی برای سوء استفاده از رای مردم وجود ندارد در حالی که در غرب این گونه نیست و رای دادن تنها یک قرارداد مدنی بوده که در امور قراردادی امکان تخلف وجود دارد.
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی آجا گفت: سومین ویژگی مردم سالاری دینی ، انتخابات اصلح است و فرد اصلح دارای معیارهایی است که در جوامع غربی منتخبان مردم فاقد آن هستند.
وی افزود: در انتخابات اخیر آمریکا شخصی رئیس‌ جمهور این کشور شد که وجهه اخلاقی در جامعه و در جوامع سیاسی ندارد.
حجت الاسلام آل هاشم گفت: یک رئیس جمهور اصلح باید امانتدار ، صادق، ، شجاع و ایستادگی در برابر دشمن داشته باشد و در مسیر انقلاب و در مسیر حفظ عزت کشور حرکت کند.
وی ادامه داد: نقش انتخابات در ارتقای امنیت ملی بی بدیل است و بدون امنیت نیز زندگی بی فایده است.
حجت الاسلام آل هاشم گفت: مهمترین ماموریت نیروهای مسلح حفظ تمامیت عرضی و امنیت ملی کشور است و انتخابات به دلایل مختلف برای ثبات و امنیت کشور اهمیت دارد و افزایش کارایی و مقبولیت نظام را به دنبال دارد.
وی ادامه داد: نظام های مردم سالاری به وجود انتخابات و به کیفیت آن بستگی دارد چرا که هرچه نظام کارآمد تر و مقبولیت آن بیشتر باشد امنیت در آن نظام نهادینه تر می‌شود.
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی آجا گفت: انتخابات سطح رضایتمندی افراد جامعه و احزاب را افزایش می دهد و این ارتفاع سطح رضایتمندی و تعادل را در جامعه حفظ می‌کند و این تعادل در ایجاد امنیت ملی موثر است.
وی گفت: یکی دیگر از مسائل مهم انتخابات تطبیق بیشتر دیدگاه ها و گفتمان های دولت با دیدگاه های مردم است.
دانش، تقوا ،مبارزه با فقر و فساد ، دلسوزی، علاقه مند به اجرای عدالت ، مدیریت کارآمد، با کفایت بودن، دارای نشاط و شادابی، ، دارای روح مردمی، ایمان به اهداف و ارزش های انقلاب، داشتن ایمان به استقلال کشورو توجه به معیشت مردم از دیگر ویژگی های یک رئیس جمهور اصلح است.
وی بیان کرد: برگزاری انتخابات گسترده و باشکوه و سالم در ایجاد امنیت در کشور بخصوص در این مقطع زمانی که همه دشمنان نظام به دنبال ضربه زدن به انقلاب هستند مهم است.
7152/6064
خبرنگار: محمدرضاخبازان** انتشار دهنده: محسن بهاروند
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.