اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا قدرت الله دهقان عصر چهارشنبه در جلسه ستاد اربعین استان محل استانداری خوزستان اظهار کرد:پس از مدت ها مطالعه و بررسی طرح جامع پایانه های چذابه و شلمچه نهایی شده و زودی برنامه ریزی برای ایجاد زیرساخت های موردنیاز با هدف بهبود خدمت رسانی به زائران حسینی ایجادمی شود.
وی افزود: در حال حاضر در پایانه مرزی شلمچه با شرایط بهتری مواجه هستیم و در زمینه آب نیز هیچ کمبودی احساس نمی شود و روستاهای اطراف مرز نیز به برکت طرح های آبرسانی به این پایانه مرزی از نعمت لوله کشی آب بهره مند شدند.
معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان ادامه داد: باتوجه به اهمیت خدمت رسانی به مردم در ایام اربعین، باید فوریت داشتن و اهمیت بالای این ایام در میان مسئولان ملی و استانی مورد توجه قرار گیرد.
وی بیان کرد: یکی دیگر از مسائلی که در این ایام باید مورد توجه قرار گیرد بحث کاهش ومدیریت ترافیک است که باید به صورت جدی به ان توجه شود.
دهقان تصریح کرد: سال گذشته تانکرهای آبرسانی و سایر دستگاه های خدمات رسان باعث ایجاد ترافیک شده بودند که برای رفع این مشکل باید با همکاری قرارگاه خاتم اقدامات لازم و در صورت نیاز تامین اعتبار مورد نیاز صورت گیرد.
معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان گفت: باتوجه به این که شرایط استقرار مواکب در پایانه های مرزی به گونه ای است که سالانه شاهد افزایش قابل توجه آن ها هستیم در سال جاری با استقرار هیچ موکب جدیدی در مرزهای شلمچه و چذابه موافقت نمی شود.
وی تصریح کرد: اکنون یکی از درخواست های مهم مردم این مناطق، قطع نشدن تردد کامیون های حمل بار در خصوص بحث تجارت و صادرات است که هنوز با این پیشنهاد موافقت نشده ولی در دست بررسی است.
همچنین سردار محمدرضا اسحاقی فرمانده انتظامی استان اظهار کرد: حداکثر حدود 6 ماه تا اربعین باقی مانده و اکنون باید چند موضوع مهم را در زمینه خدمت رسانی به زائران پیگیری کنیم.
وی افزود: تکمیل جاده جدید چذابه که 6 کیلومتر پایانی منتهی به مرز است یکی از اقدامات مهم لازم برای کاهش ترافیک و پیشگیری از تصادفات جاده ای است.
فرمانده انتظامی خوزستان گفت: همچنین بحث ایمنی جاده از حمیدیه به سمت چذابه را نیز باید به سرعت در دستور کار قرار دهیم تا کار جداسازی در کوتاه ترین زمان صورت گیرد.
وی گفت: اکنون در پایانه مرزی چذابه دو پارکینگ مهیا شده که باید آن ها را تکمیل کنیم.
سردار اسحاقی ادامه داد: همچنین بحث تکمیل جاده عبدالخان نیز باید با پشتیبانی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان پیگیری شود.
وی گفت: سالن جدای اتباع خارجه نیز باید در صورت امکان ساخته شود و در تمامی سالن های فعلی پایانه ها باید توسعه را مشاهده کنیم.
همچنین درویشعلی کریمی مدیرعامل آبفای روستایی استان گفت: پروژه آبرسانی به پایانه مرزی چذابه از سال گذشته به صورت جدی در حال پیگیری است.
وی افزود: اجرای این پروژه در پایانه مرزی چذابه اعتباری بالغ بر هشت و نیم میلیارد تومان نیاز دارد که در صورت افزایش اعتبار امکان آبرسانی به 13 روستا در این مسیر وجود دارد.
مدیرعامل آبفای روستایی استان گفت: در اربعین سال گذشته برای تامین آب شرب و شستشو در این پایانه مرزی اقدامات خوبی صورت گرفت اما امسال پیش بینی می کنیم تا به جای 40 تانکر تعداد 60 تانکر را برای انتقال آب درنظر بگیریم.
7152 /6002 خبرنگار: محمدرضاخبازان**انتشاردهنده : کبری آقازری

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.