اخبار مرتبط

پرسش و پاسخ روسا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها با معاون رئیس جمهوری؛

به گزارش ایرنا دکتر محمد علی کامفیروزی سه شنبه در سخنرانی با موضوع، دانشگاه امن؛ از شعار تا عمل در سرسرای آمفی تاتر دانشکده علوم تربیتی دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد: دانشگاه امروز ما معلول اتفاقاتی از جمله مسائل اقتصادی حاکم بر دانشگاه و بی کیفیت شدن مساله آموزش در دولت های نهم و دهم است.
وی افزود: اساتید هیات علمی در این دولت ها کم و حق التدریس ها زیاد شدند و افزایش کرسی های آموزشی کم کیفیت ، کاهش اعتماد اجتماعی به دانشگاه و دانشجویان و توسعه ی دانشگاه ها در نقاط مرکزی در مقایسه با نقاط مرزی نیز از دیگر آثار منفی بود.
کامفیروزی ادامه داد: افزایش کرسی های آموزشی منجر به تخلفات دانشجویی و گسترش فساد می شود.
این فعال دانشجویی اظهار کرد: در دولت های نهم و دهم ،دانشگاه ازدستگاهی که خود تصمیم گیر است به شورای عالی انقلاب فرهنگی منتقل شد.
وی بیان کرد: بی اختیار بودن دانشگاه با انتصاب های شورای عالی انقلاب فرهنگی و از بین رفتن استقلال دانشگاه و دانشگاهیان، به وجود آمدن بورس های غیر قانونی و اعمال سختگیری در مسائلی همچون صحبت کردن دختر و پسر و یا کمیته های انضباطی از دیگر موارد منفی بود.
کامفیروزی گفت: در دولت های نهم و دهم بسیاری از تشکل های دانشجویی با فشارهایی روبه رو بودند و حجم اخراج و بازنشستگی اجباری آنقدر زیاد بود که باعث تعطیل شدن بخش های از آموزش شد و امکان انتقاد و گفت و گو نیز در دانشگاه از بین رفته بود.
مسئول کمیته ی ناظر بر نشریات دانشجویی کشور ادامه داد: وجود برخوردهای غیر عقلانی و تلاش برای بسته نگه داشتن دانشگاه ها و تبعیض های جنسیتی و قومیتی از دیگر مشکلات دولت های نهم و دهم بود.
سخنرانی دکتر کامفیروزی با موضوع 'دانشگاه امن از شعار تا عمل' با حضور جمعی از دانشجویان از طرف انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه شهید چمران برگزار شد.
3004/ 6037
خبرنگار: خاطره غفاری ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

اخبار مرتبط

پرسش و پاسخ روسا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها با معاون رئیس جمهوری؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.