اخبار مرتبط

سیاوش حسین پور سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:از این میزان 360هزار تن برای مصرف عمومی نانوایی‌ها و 142هزار تن دیگر برای توزیع به صورت خام در روستاها ، عشایر استان و مصارف صنعتی و کارخانه‌ها می باشد.
سازمان جهاد کشاورزی خوزستان پیش بینی کرده است در سال زراعی جاری یک میلیون و 700هزار تن گندم از 480هزار هکتار از اراضی خوزستان برداشت شود که درصورت تحقق این رقم، بیش از 70درصد گندم تولیدی استان مازاد برمصرف است.
وی گفت: برنامه ریزی در جهت تسریع و خدمات رسانی هرچه بهتر به کشاورزان انجام شده و در این راستا
ستاد ویژه خرید تضمینی گندم به منظور ساماندهی و پیش بینی خرید در سال جاری بعد از نشست شورای کشاورزی استان خوزستان در دفتر مرکزی این شرکت تشکیل شده و مشکل خاصی برای خرید تضمینی گندم در استان وجود ندارد.
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه چهار کشور افزود: این شرکت با بهره گیری از سیلوهای ذخیره سازی گندم باظرفیتی بالغ بر 402 هزار تن در بخش دولتی و ظرفیت ذخیره سازی 668 هزار تنی بخش خصوصی، از فروردین ماه شروع به خرید تضمینی گندم کرده است.
حسین پور گفت: این شرکت امسال با بهره گیری از 89 مرکز خرید ملکی ، مباشر بخش خصوصی و کارخانه های آردسازی استان توانست نزدیک به 87 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را خریداری و ذخیره سازی و مقدار سه هزار و 398 تن دانه روغنی کلزا خریداری کرده است.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه چهار درخصوص قیمت گندم در سال زراعی جاری گفت: قیمت پایه خرید تضمینی هرکیلوگرم گندم معمولی امسال با احتساب چهار درصد افت مفید و 2 درصد افت غیرمفید 13هزار ریال و گندم دروم با همین 13هزار و300 ریال است و امسال نیز بانک کشاورزی عاملیت پرداخت بهای خرید گندم تضمینی به کشاورزان در سراسر کشور را برعهده دارد.
برداشت گندم و دارای روغنی کلزا در استان خوزستان تا اواخر خرداد ادامه دارد.
وی با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال و اینکه یکی از نمادهای حماسه اقتصادی حمایت کامل از کشاورزان گندم کار تا تحقق کامل و پایداری خودکفایی این محصول راهبردی است افزود: یکی از مهمترین عرصه های حمایت از سرمایه ایرانی ، حمایت از کشاورزان و گندم کاران زحمتکش است.
استان خوزستان سالانه با تولید 14.5میلیون تن محصولات کشاورزی ، باغی و دامی و شیلاتی ، رتبه نخست را در کشور دارا است.
ارزش این میزان تولید محصولات کشاورزی و زیرمجموعه آن در استان بیش از 70هزار میلیارد ریال است.
6065/6002
خبرنگار:محمدرضا بنوره**انتشاردهنده: کبری آقازری
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.