اخبار مرتبط

سعید حاجیان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: روستاهای صراخیه و رگبه از بخش مرکزی شادگان در مجاورت تالاب شادگان قرار داشته و به دلیل افزایش حجم آب این تالاب و به منظور کاهش خطرات احتمالی ناشی از سیلاب باید تخلیه شوند.
وی افزود: دستور تخلیه 2 روستای مذکور توسط مدیریت بحران استان خوزستان صادر شده است و از ساکنان روستاهای مذکور انتظار داریم برای تخلیه روستا با فرمانداری همکاری کنند.
فرماندار شادگان گفت: تالاب روستاهای بخش مرکزی شادگان را متاثر کرده است و سیلاب به جای ورود به تالاب شادگان از ضلع شمالی وارد روستاهای اطراف شده است.
حاجیان تصریح کرد: شهرک صنعتی شادگان برای اسکان بیش از هزار و 500 نفر از ساکنان روستاهای صراخیه و رگبه آماده شده ضمن اینکه مکانی در همین شهرک صنعتی برای نگهداری دام ها در نظر گرفته شده است.
وی افزود: 20 روستای بخش مرکزی این شهرستان در جنوب غرب استان خوزستان به دلیل افزایش روان آب های رودخانه کارون در معرض سیلاب قرار گرفته اند.
فرماندار شادگان گفت: نهر بحره با افزایش دبی مواجه شده که با شرایط فعلی 20 روستا را با شرایط بحرانی مواجه کرده است.
تاکنون سه روستا در بخش مرکزی و 2 روستا در دارخوین شادگان با ورود سیلاب تخلیه شدند.
شهرستان شادگان با 150 هزار نفر جمعیت در جنوب غرب استان خوزستان در فاصله 70 کیلومتری اهواز واقع است.
شادگان 80 کیلومتر با رودخانه کارون ساحل دارد.
بخشی از سیلاب ناشی از طغیان رودخانه کارون به سمت تالاب شادگان هدایت شده است.
تاکنون هفت شهر و 270 روستا به صورت کلی و جزیی در استان خوزستان به دلیل سیلاب تخلیه شده اند.
طغیان رودخانه های دز، کارون و کرخه و رهاسازی آب از سد کرخه و دز به دلیل بارش شدید باران در خوزستان و بالا دست باعث جاری شدن سیلاب در برخی مناطق خوزستان شده است.
7104/ 6068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.