اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، شهر ایذه یکی از نقاط مستعد در بحث گردشگری در خوزستان است اما از برخی مسایل اولیه و جزیی رنج می‌برد، که یکی از آنها ضعف در آسفالت معابر شهری است.
یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که یک شهر را از سایر شهرها متمایز می‌کند و تاثیر زیادی بر منظر شهری دارد، آسفالت یکدست و مناسب معابر است و این موضوع از مهمترین اقدامات شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر است.
فقدان آسفالت یکدست در خیابان‌ها و معابر اصلی شهر ایذه موجب نارضایتی شهروندان و رانندگان در این شهر شده است.
شهر ایذه هم از این رویه مستثنا نیست؛ در دوره مدیریت شهردار سابق طرحی با نام نهضت آسفالت در ایذه راه‌اندازی شد و اقدامات خوبی در خصوص آسفالت و لکه گیری معابر نیز رخ داد، اما حدود یک سال و نیم است که این روند با روی کار آمدن شورای اسلامی و شهردار جدید کند شده است.
یک شهروند ایذه‌ای درباره کیفیت آسفالت معابر این شهر به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس اصول مهندسی، عمر مفید آسفالت خیابان‌ها چهار سال است در حالی که در شهر ایذه عمر آسفالت بسیاری از خیابان‌ها از یک دهه هم فراتر رفته است و ایجاد چاله های متعدد، حوادث خطرناکی را پیش روی شهروندان قرار داده است.
محمدرضا مرادی با انتقاد از وضعیت آسفالت معابر و خیابان های سطح شهر ادامه داد: چاله چوله‌های این شهر به نحوی افزایش یافته که رانندگان باید به صورت مارپیچ در خیابان‌ها حرکت کنند تا اینگونه تا حدودی از شر آنها خلاص شوند؛ این حرکات نیز روزانه چندین تصادف را منجر می‌شود.
وی با بیان اینکه هر چقدر انتقاد کنیم کسی گوشش بدهکار نیست ادامه داد: تابستان سال 96 شهرداری ایذه به قصد روکش آسفالت، لایه رویین آسفالت اطراف میدان شهدای ایذه را برداشت، و اکنون یکسال و هشت ماه از آن می‌گذرد، 2شهردار بر مسند قدرت نشسته‌اند اما کاری انجام نشده و مردم همه روزه با مشقت از این مسیر پرتردد، عبور می‌کنند.
نیمه بهمن پارسال ، کار لکه گیری معابر شهر ایذه آغار شد و قرار بود تا پیش از عید نوروزی حدود 30هزارمتر مربع از خیابان های این شهر با آسفالت‌ لکه گیری شوند اما همچنان کار نیمه کاره مانده است.
غلامحسین اسدی شهردار سابق ایذه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: 20 هزار متر مربع خیابان های این شهر آسفالت شد اما بقیه این عملیات به دلیل بارش باران و فرارسیدن نوروز به پس از تعطیلات موکول شد.
وی افزود: 50 تن قیر دیگر برای این منظور خریداری شده بود که هم اکنون در مخازن شهرداری موجود است و عوامل شهرداری می‌توانند برای آسفالت خیابان ها از آن استفاده کنند.
عضو شورای اسلامی شهر ایذه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:پیشنهاد دادیم لکه گیری خیابان ها با بتن عیار بالا انجام شود، کاری که امروزه در سراسر دنیا در انجام می‌شود.
سید شاهرخ موسوی افزود: وضعیت ناهموار آسفالت خیابان‌ها و کوچه‌های سطح شهر، روزانه مشکلات زیادی برای وسایل نقلیه بوجود می‌آورد که مجموعه شهرداری و شورای شهر خواسته یا ناخواسته در این موارد مقصر هستند.
غلام اسماعیلوندی رییس شورای اسلامی شهر ایذه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در جلسه آینده شورای شهر ایذه آخرین وضعیت لکه گیری معابر را پیگیری و تصمیمات لازم گرفته خواهد شد.
وی افزود: آسفالت از مطالبه‌های به حق شهروندان است و مجموعه شورای اسلامی شهر ایذه خود را مکلف به برآورده کردن آن می‌داند، البته در این راه مشکلاتی مانند کمبود قیر ما را تا حدودی با مشکل روبه رو کرده بود.
با وجود تماس‌ مکرر خبرنگار ایرنا با سرپرست شهرداری ایذه، وی حاضر به گفت‌وگو در این زمینه نشد.
ایذه با حدود 130 هزار نفر جمعیت در شمال شرق خوزستان واقع است.
9434/ 6037
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.