اخبار مرتبط

زاهد فردوس پناه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: با شکسته شدن این سیل بند هشت روستای آزادی، دهلاویه، چمران، طگطاگه، دحیمی، رمله، مگامیص و سویدانی از توابع بخش مرکزی این شهرستان به محاصره سیلاب درآمدند.
وی گفت: در حال حاضر آب تا زمین های کشاورزی این روستاها نفوذ کرده است و به مردم این روستاها اعلام شده که روستاهای محل زندگی خود را ترک کنند.
معاون فرماندار دشت آزادگان ادامه داد: بر اثر شکسته شدن این سیل بند سیلاب در جاده سوسنگرد به بستان جاری شده است اما این جاده همچنان باز است و تردد در آن به کندی در حال انجام است.
فردوس پناه ادامه داد: در حال ایجاد تمهیداتی از جمله لوله گذاری در کنار این جاده برای تخلیه آب در این مسیر هستیم تا مجبور به بستن این جاده نشویم و مردم شهر بستان و سوسنگرد بیش از این دچار مشکل نشوند.
شهرستان دشت آزادگان در غرب خوزستان و در 85 کیلومتری اهواز واقع است.
به گزارش ایرنا طغیان رودخانه های دز، کارون و کرخه و رهاسازی آب از سد کرخه و دز به دلیل بارش شدید باران در خوزستان و بالا دست آن باعث جاری شدن سیلاب در برخی مناطق استان شده است.
بر اثر سیلاب اخیر دستور تخلیه 234 روستای استان داده شده و بالغ بر 46 هزار نفر سیل زده در اردوگاه های اسکان مستقر شده اند.
7158/6002
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.