اخبار مرتبط

علی کرمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا برآورد ریالی خسارات سیل به بخش کشاورزی را حدود 950 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: محصولاتی نظیر گندم، کلزا، چغندر قند، انواع صیفی و سبزیجات، آفتابگردان، شبدر بذری و یونجه از محصولاتی هستند که در سیل اخیر دچار خسارت شده اند.
وی اظهار داشت: برآورد میزان خسارت ها به زیرساخت ها و ابنیه ها نظیر زمین های کشاورزی، جاده سرویس های مزارع، زهکش ها، پل ها، کانال ها و غیره نیز بعد از فروکش کردن آب انجام می شود که البته این میزان نیز قابل توجه است.
معاون فنی جهاد کشاورزی دزفول درخصوص خسارت های وارد شده به بخش دام و طیور این شهرستان نیز گفت: تاکنون بیش از 40 راس دام سبک و سنگین بر اثر سیل در شهرستان دزفول تلف شده و حدود 810 فقره کندوی زنبور عسل دچار خسارت شده است.
وی افزود: برآورد خسارت به اماکن دامی و جایگاه های دام در شهرستان نیز بعد از فروکش کردن آب سیلاب در روستاها قابل محاسبه است.
کرمی با قدردانی از حمایت های جامعه کشاورزان به ویژه کشت و صنعت های شهید بهشتی و شهید رجایی و سایر تشکل های بخش کشاورزی اظهار داشت: این شرکت ها و تشکل ها علاوه بر کمک های نقدی در تامین علوفه مناطق سیل زده نیز کمک شایان توجهی به جهاد کشاورزی کردند.
به گزارش ایرنا بارش شدید باران در بالادست سدهای خوزستان باعث افزایش قابل توجه آورد سدها شد. بعد از این افزایش آورد دبی خروجی سدها برای کنترل سیلاب افزایش یافت.
دبی خروجی سد کرخه از 2 هزار مترمکعب و دبی خروجی سد دز از سه هزار مترمکعب بر ثانیه فراتر رفت که این موضوع باعث آبگرفتگی زمین های کشاورزی و روستاهای حاشیه رودخانه های دز و کرخه شد.
7278/3022
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.