اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حسین حمیدپور شامگاه دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: با اقداماتی که از سوی شهرداری آبادان در مجاورت رودخانه های اروند صغیر و بهمنشیر صورت گرفت از پنجم فروردین ماه موفق به کنترل سیلاب در آبادان شدیم.
وی با اشاره به تخریب سیل بندها در اروند صغیر تصریح کرد: شدت آب بخشی از سیل بندها در اروند صغیر را تخریب کرد که با درایت کارکنان شهرداری کاری که در 10 روز می توانست صورت گیرد در کمتر از 12 ساعت انجام شد و سیل بندها ترمیم شدند.
وی اظهار داشت: البته برای ایجاد سیل بند در اروند صغیر مشارکت نیروهای مردمی و بسیجی سرعت کار را افزایش داد.
شهردار آبادان با اشاره به کمبود امکانات در این شهرداری گفت:محدودیت های زیادی برای کنترل سیلاب داشتیم و در روز نخست بحران آب کار را با هشت کمپرسی، سه لودر و یک بیل مکانیکی آغاز کردیم.
حمیدپور تصریح کرد: مجبور بودیم نیروهای خود را در ایام نوروز به دو ستاد بحران و ستاد نوروزی تقسیم کنیم تا شرایط برای میهمانان نوروزی مهیا باشد.
وی گفت: در این ایام سه کمپ نوروزی، سالن 17 شهریور آبادان، نمایشگاه دائمی منطقه آزاد اروند، سالن کوثر و سالن شهدای شهرداری را مهیا اسکان مهیمانان نوروزی کردیم تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرند.
شهردار آبادان گفت: با تمام امکانات اندکی که داشتیم سعی کردیم به شرایط خرمشهر و دارخوین نیز کمک برسانیم به گونه ای که سه شبانه روز مدیران شهرداری با اعزام چند دستگاه ماشین آلات در دارخوین مشغول خدمت رسانی شدند.
حمیدپور اظهار داشت: ستاد بحران نیز از امروز برای احداث سه کیلومتر سیل بند در جاده قفاس نیز ماموریت داد و در روز نخست هزار و 600 متر سیل بند در این جاده احداث شد و این در حالیست که برای کار در این جاده 22 کمپرسی، 6 لودر، چهار بیل مکانیکی، 20 خودروی سواری و 65 نیروی انسانی پای کار آمدند.
وی افزود: با طغیان آب در رودخانه کارون و سر ریز شدن آن به تالاب شادگان، امکان نفوذ آب در جاده قفاس آبادان وجود دارد و شهرداری برای مقابله با سیلاب احتمالی بیش از هشت کیلومتر در این جاده سیل بند ایجاد می کند.
حمیدپور از پل ایستگاه هفت، پل سوم، جمشیدآباد، بهمن ۲۵ تا ۴۵ و ذوالفقار ۶۰ به عنوان نقاط آسیب پذیر شهر آبادان نام برد و گفت: در نشستی که با مدیران نواحی و شهرداران مناطق سه گانه شهرداری داشتیم مقرر شد تا با بهره گیری از تمام تجهیزات و امکانات موجود در این مناطق ضمن ایجاد سدهای خاکی جدید در جهت تقویت و اصلاح سیل بندهایی که پیشتر ایجاد شده بود، نیز اقدام شود.
وی تصریح کرد: رودخانه بهمنشیر دارای 45 نهر می باشد که 30 نهر کاربری دفع آب ‌های سطحی داشتند کاملا بسته شد و 15 نهر دیگر کاربری فاضلاب دارد که در صورت بالا آمدن دبی رودخانه توسط گونی‌ های خاک آماده شده، به طور سریع بسته می شوند.
شهردار آبادان گفت: همچنین در 6 نقطه از شهر که در مجاورت رودخانه های اروند و بهمنشیر هستند شهرداری آبادان در حال احداث سیل بندی می باشد تا شهر با کمترین تهدید سیلاب مواجه شود.
وی اظهار داشت: نفوذ آب به زیرساخت های شهری، شهرداری آبادان با ضرر 200 میلیارد ریالی مواجه کرد که امیدواریم وزارت کشور در رفع آن ما را یاری کند.
حمیدپور تصریح کرد: از ابتدای نوروز و پیش از دستور ریاست جمهوری تمامی مرخصی های مدیران شهرداری آبادان لغو شد و تا پایان بحران فعلی این روند ادامه خواهد داشت.
7104/6068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.