اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا سرهنگ سیدمحمد صالحی عصر یکشنبه با اشاره به اقدامات امنیتی پلیس خوزستان برای حراست از منازل و اموال سیل زدگان استان اظهار داشت: نیروی انتظامی از دقایق اولیه وقوع سیل در کنار مردم بوده و علاوه بر وظیفه ذاتی خود که تامین نظم و امنیت است، خدمات مضاعفی را نیز به مردم سیل زده ارائه کرده است.
وی افزود: اکنون با حضور حداکثری کارکنان نیروی انتظامی در کنار سایر نیروهای مسلح و امداد رسان، نظم و امنیت مناطق سیل زده به صورت کامل برقرار است.
جانشین فرمانده انتظامی خوزستان ادامه داد: نیروی انتظامی به عنوان حامی و پشتیبان مردم با افتخار برای تامین نظم و امنیت و خدمت به شهروندان شبانه روز تلاش و مجاهدت کرده و تا پایان آخرین روز بحران در کنار مردم سیل زده کمک و امداد رسانی خواهد کرد.
وی گفت: تعامل و همکاری مردم مناطق سیل زده با نیروی انتظامی شایسته تقدیر است و این امر موجب دلگرمی و خدمت رسانی بیش از پیش خواهد شد.
همچنین در این زمینه سرهنگ فرشاد کاظمی فرمانده انتظامی شهرستان حمیدیه گفت: تعداد گشت های انتظامی محسوس و نامحسوس برای حفاظت از اموال خانواده های آسیب دیده از سیلاب افزایش یافته اما مردم نیز هشدارهای پلیس را برای جابه جایی وسایل خود جدی بگیرند.
وی با اشاره به تامین امنیت مناطق آسیب دیده از سیل اظهار داشت: باتوجه به شرایط موجود در مناطق سیل زده و جابه جایی برخی از خانوارها ، احتمال سرقت و سوء استفاده برخی افراد از این موقعیت وجود داشته که همین امر باعث شد بر تعداد نیروهای گشتی خود بیفزاییم.
سرهنگ کاظمی ادامه داد: با برنامه ریزی موثر و گشت های مداوم در این مناطق، علاوه بر انجام وظیفه ذاتی و قانونی خود که همان تامین امنیت روستاهای آسیب دیده از سیل است، در روند امدادرسانی و تسهیل در تردد امدادگران نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: نیروی انتظامی این شهرستان تمام قد برای کمک به سیل زدگان در صحنه حضور داشته و تا بازگشت شرایط عادی به منطقه در کنار شهروندان آسیب دیده حضور دارد.
فرمانده انتظامی شهرستان حمیدیه بیان کرد: باتوجه به گزارش های دریافتی برخی افراد سودجو اقدام به بار زدن وسایل منازل سیل زدگان کرده اند که همین امر موجب نگرانی خانواده های آسیب دیده شده است.
طغیان رودخانه های کرخه ، دز و کارون موجب آب گرفتگی تعدادی از شهرها و ده ها روستای استان خوزستان شده است.
در روزهای اخیر خروجی سد دز تا سه هزار مترمکعب درثانیه و خروجی سد کرخه تا 2 هزار و400 مترمکعب درثانیه رسیده است.
تاکنون بیش از 182روستا و 6شهر در استان خوزستان در پی تهدید سیلاب تخلیه شده و یا دستور تخلیه آنها صادر شده است .
به گفته مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان از زمان وقوع سیل تاکنون 174 روستا به صورت کلی و جزیی در خوزستان تخلیه شدند و تا این لحظه 43کمپ برپا شده است که در این کمپ ها 30 هزار نفر مستقر شده اند.
7152/6068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.