اخبار مرتبط

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از تشکیل تیم های بازرسی در حادثه سیلاب برای بررسی وضعیت واحدهای کار گری و تعاونی های استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، سیدنور محمدپور در نخستین جلسه شورای هماهنگی معاونان، مشاوران و رئیسان ستادی استان در سال جدید که به منظور هماهنگی در اجرای برنامه ها و اهداف پیش بینی شده برای کمک و حمایت از سیل زدگان و پیگیری کمک های واحدهای فعال و مردمی استان در اهواز تشکیل شد، ضمن تشریح عمق حادثه و بحران و نیاز مبرم به حمایت، کمک و نجات سیل زدگان از حادثه اخیر بر حمایت همه جانبه از هموطنان آسیب دیده و در معرض خطر سیلاب تاکید کرد و گفت: از این پس دبیرخانه کمیته حمایت از سیل زدگان در این اداره کل با استفاده از نیروهای ویژه خود کلیه امور مربوط به حمایت از سیل زدگان را برعهده دارند و کلیه امور مرتبط با جمع آوری اجناس و لوازم مورد نیاز سیل زدگان را از طریق این اداره کل و سایر سازمان های تحت پوشش و همچنین کمک های نقدی کارکنان و دیگر نهاد و شرکت ها و انجمن ها و کانون ها و تشکلات کارگری را انجام می دهند.

وی افزود: لازم است به صورت روزانه فعالیت ها و روند اقدامات بررسی و نسبت به رفع مشکل ها و سرعت بخشیدن به فعالیت ها در این زمینه اقدام شود.

محمدپور تصریح کرد: رئیس اداره بازرسی مکلف است با برنامه ریزی مدون، به کلیه بازرسان تحت نظر خود دستور اکید دهد تا با حضور مستمر در واحدهای فعال استان و انجام بازرسی های ایمنی و حفاظتی تلاش کنند، از هر گونه حادثه منجر به محرومیت نیروهای کار شاغل در واحدها به ویژه واحدهایی که در خطر وقوع سیل و آب گرفتگی قرار گرفته اند جلوگیری شود. ضمن اینکه تلاش کنند نسبت به برآورد خسارت وارده به واحدها نیز تحقیق و بررسی و نظر خود را اعلام کرده و در قبال مطالبات مردم تلاش مضاعف کنند.

گفتنی است، در این جلسه حوزه تعاون مکلف شد با استفاده از نیروهای تحت نظر و با بررسی اوضاع ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فعلی تعاونی ها، احصای مشکل های فعلی ناشی از وقوع سیل، خسارت وارده به تعاونی ها را نیز برآورد و گزارش کند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.