اخبار مرتبط

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار حبیب ا... سیاری،افزود: با توجه به جاری شدن سیل و تخلیه روستاهای مناطق مختلف شهرستان حمیدیه، تیپ 392 زرهی دشت آزادگان با احداث کمپ های اضطراری نسبت به اسکان مردم این منطقه اقدام کرد.
وی گفت: از سه روز گذشته با اطلاع رسانی ستاد مدیریت بحران نسبت به تخلیه منازل، دستور راه‌اندازی اردوگاه اضطراری را صادر کردیم و تیپ 392 زرهی نیروی زمینی تا امروز بالغ بر 2هزار نفر را در منازل سازمانی، سالن‌های ورزشی، مسجد و سوله‌های پادگان اسکان داده است.
رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش یادآور شد: تمامی هموطنان اسکان داده شده، از امکانات مطلوبی برخوردار هستند و وعده‌های صبحانه، نهار،شام و همچنین محل استحمام آنها نیز فراهم شده است.
وی ادامه داد: در حوزه بهداشت و سلامت نیز تیم‌های پزشکی به صورت شبانه‌روزی در این اردوگاه ها فعالیت می‌کنند.
امیر دریادار سیاری همچنین به راه‌اندازی محل تفریح و سرگرمی برای کودکان و خردسالان اشاره کرد و گفت: در تمامی اردوگاه ها و محل اسکان هموطنان محل‌هایی را برای اوقات تفریح و سرگرمی کودکان در نظر گرفتیم و امکانات مناسب برای سرگرمی آنها فراهم شده است تا این شرایط بحرانی کمتر بر کودکان تاثیر بگذارد.

**موکب های ارتش در خوزستان مستقر می شوند
مسعود زواره‌ای دبیر اجرایی قرارگاه اربعین ارتش نیز با اشاره به برپایی موکب‌های فعال در ایام اربعین حسینی به مناطق سیل‌زده گفت: پیرو اوامر فرمانده کل ارتش که فرماندهی قرارگاه اربعین حسینی را هم عهده‌دار هستند، از روز گذشته کار برپایی موکب‌های اربعین حسینی آغاز شده است. یک موکب در پلدختر مستقر شده و پخت نان را آغاز کرده است.
دبیر اجرایی قرارگاه اربعین ارتش یادآور شد: به دلیل حساسیت منطقه خوزستان و جاری شدن سیلاب در بخش‌های مختلفی از این استان، تمرکز موکب‌های اربعین ارتش بر این منطقه است. از این رو موکب‌های ارتش حرکت کرده و به زودی در پادگان میشداغ مستقر خواهند شد.
وی یادآور شد: گروهی در تهران به صورت متمرکز در حال تامین اقلام مورد نیاز مردم هستند که امروز به سمت خوزستان حرکت می‌کند. یک تیم دیگر هم فردا حرکت خواهد کرد. گروه دیگری هم در یزد در حال تامین اقلام موردنیاز از قبیل قند، شکر، آب معدنی، پتو، پوشاک و وسایل بهداشتی هستند.
دبیر اجرایی ستاد اربعین ارتش ادامه داد: امروز سه کانتینر اقلام پخت و پز به میشداغ در خوزستان منتقل می شود.

** ارسال 2 کیلومتر دیوار بتنی توسط نیروی هوایی به مناطق سیل زده
بر اساس اعلام روابط عمومی ارتش در راستای تسریع روند امدادرسانی به آسیب دیدگان سیل خوزستان، مقدار 35 تن انواع اقلام امدادی شامل پتو، چادر، بسته های غذایی و بهداشتی توسط یک فروند هواپیمای ایلوشین در پایگاه شکاری شهید دوران شیراز بارگیری و ارسال شد.
همچنین سه دستگاه تریلر حاوی سرویس‌های بهداشتی سیار و یک دستگاه بیل مکانیکی برای امدادرسانی به سیل زدگان به استان‌های خوزستان و لرستان توسط پشتیبانی ستاد نیروی هوایی ارتش ارسال شد.
2 کیلومتر دیوار بتنی به منظور ساخت سیل بند، آشپزخانه سیار و کمک‌های کارکنان نیروی هوایی ارتش نیز از طریق یکان های ترابری زمینی پایگاه شکاری شهید وحدتی دزفول به مناطق سیل زده خوزرستان ارسال شد.
6037/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.