اخبار مرتبط

سید قاسم موسوی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: یک نقطه که بیشترین خروجی آب به سمت هورالعظیم در کشور عراق را دارد مشخص شد و شامگاه شنبه این نقطه شکسته شد.
وی گفت: قرار است نقاط بیشتری از این دایک شکسته شود تا میزان خروجی آب از هورالعظیم در هویزه به سمت عراق بیشتر شود.
فرماندار هویزه ادامه داد: این دایک در مسیر رودخانه الرمیم که در انتهای رودخانه نیسان از شاخه های رودخانه کرخه است قرار دارد و پیش بینی می شود که با انتقال آب به هورالعظیم عراق، ارتفاع آب رودخانه نیسان تا سه متر کاهش یابد.
وی گفت: با توجه به اینکه سه چهارم هورالعظیم در کشور عراق است این رهاسازی آب می تواند تاثیر بسیار زیادی در کاهش ارتفاع رودخانه نیسان و خروج آب از مناطق سیل زده حاشیه رودخانه کرخه داشته باشد.

** 17 روستای شهرستان هویزه درگیر سیلاب هستند
فرماندار هویزه بیان کرد: 17 روستا در شهرستان هویزه درگیر سیلاب هستند.
موسوی ادامه داد: زنان و کودکان و افراد معلول از شهر رفیع از توابع این شهرستان خارج شده ند اما جوانان و مردان حاضر به خروج از این شهر نیستند و در محل زندگی خود باقی مانده اند.
شهرستان هویزه در غرب خوزستان واقع است که در زمستان پارسال و فروردین ماه امسال به دلیل طغیان رودخانه کرخه و رهاسازی آب از سد کرخه دچار سیلاب و شکسته شدن چند سیل بند در این شهرستان شده است.
گفتنی است در پی طغیان رودخانه های کرخه و دز، روستاهای بخش مرکزی اهواز، روستاهای بخش شعیبیه و شهر گوریه شوشتر، بخش شاوور شوش تاکنون زیرآب رفته اند و سیلاب به سمت پایین دست در شهرستان های دشت آزادگان و هویزه در حاشیه کرخه و کارون و باوی در حاشیه رودخانه کارون نیز رسیده است.
7158/6002
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.