اخبار مرتبط

مکی شمخانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با افزایش حجم آب رودخانه کارون شرایط در شهر دارخوین مناسب نیست ولی با تمام توان در حال تقویت سیل بندها هستیم.
وی افزود: به منظور جلوگیری از طغیان رودخانه کارون در محدوده شهر دارخوین سه کیلومتر سیل بند احداث شده و در حال تقویت شدن است.
شهردار دارخوین با اعلام نیاز فوری این شهر به کامیون و گونی گفت: با توجه به فاصله این شهر تا معدن خاک نیاز فوری به کامیون برای انتقال خاک به این شهر برای احداث و تقویت سیل بندها داریم که انتظار داریم این کمک ها هر چه سریعتر از سوی شهرداری های استان خوزستان تامین شوند.
شمخانی تصریح کرد: شهرداری های آبادان، شادگان، امیدیه، آغاجاری، باغملک و زیدون تاکنون با اعزام ماشین آلات به یاری مردم دارخوین آمدند که جای تشکر دارد.
وی شرایط فعلی شهر دارخوین را با توجه به افزایش حجم آب رودخانه کارون و تهدید سیل مناسب ندانست و افزود: امیدواریم برای سرعت بخشیدن به روند احداث سیل بند هر چه سریعتر ماشین آلات مورد نیاز به دارخوین اعزام شود.
وی اظهار داشت: مناطق آسیب پذیر دارخوین از جمله حواشی شهر و روستاها از سوی مسئولان ستاد مدیریت بحران در حال کنترل است.
به گزارش ایرنا در هفته جاری دهستان دریسیه و روستای ام الحجار از طوابع دارخوین بدلیل ورود آب تخلیه شدند.
افزایش حجم آب (دبی) رودخانه کارون به بیش از 2 هزار متر مکعب در ثانیه موجب آب گرفتگی برخی شهرها و روستاهای پایین دست این رودخانه در استان خوزستان شده است.
شهر دارخوین در بخش مرکزی شهرستان شادگان واقع است.
7104/6068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.