اخبار مرتبط

حجت الاسلام سید محمود موسوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این مواکب در اردوگاه‌ها و اماکن امن ویژه اسکان موقت سیل‌زدگان در مناطق شوشتر (شعیبیه)، شوش، دشت آزادگان، بستان، حمیدیه ، هویزه ، رفیع و الهایی در حال ارائه خدمات به مردم هستند.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: تعداد مواکب که آمادگی لازم برای تامین غذا و برخی مایحتاج عمومی مردم سیل زده و در معرض آبگرفتگی را داشته باشند در حال افزایش است، هم اکنون در حال جذب کمک های مردمی و خیران برای رساند کمک ها به مواکب هستیم.
رئیس کمیته اسکان ، تغذیه و جذب مشارکت های مردمی ستاد اربعین حسینی خوزستان در ادامه افزود: پخت و توزیع سه وعده غذای گرم و همچنین توزیع جیره غذای خشک در میان سیل‌زدگان توسط مواکب در حال انجام است.
حجت الاسلام موسوی افزود: همه اقدام های مواکب در زمینه خدمات‌رسانی به سیل زدگان با هماهنگی هلال احمر و مدیریت بحران استان و شهرستان ها صورت می‌گیرد و نحوه خدمت رسانی مواکب به مردم و نیاز آنان به صورت منظم رصد می شود تا خللی در روند خدمت رسانی پیش نیاید.
وی ادامه داد: برای جمع‌آوری و توزیع کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان خوزستان ستادی زیر نظر آیت‌الله سید محمد علی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان تشکیل شده که این ستاد مردمی با هماهنگی استانداری به کمک سایر نهادهای امدادرسان آمده است.
گزارش های رسیده به ایرنا حاکی است هم اکنون تعداد زیادی از مواکب اربعین از سراسر خوزستان با بارگیری تجهیزات و امکانات مورد نیاز در حال عزیمت به مناطق سیل زده هستند.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس از ضرورت برپایی مواکب اربعین حسینی به مدت یک ماه در مناطق بحران زده و در معرض سیلاب در استان های لرستان ، خوزستان و گلستان سخن گفته بودند.
در جریان زلزله مناطق غربی کشور در سال 1396 دهها موکب اربعین حسینی از خوزستان به استان زلزله زده کرمانشاه اعزام شدند تا مرهمی بر دل های مصیبت دیدگان زلزله باشد.
در جریان اربعین سال 1397 بیش از یک هزار موکب مردمی در مرزهای چذابه ، شلمچه و مسیرها و شهرهایی که زائران اربعین حسینی که در آنان تردد داشتند برپا شد.
مواکب اربعین رفته رفته به یکی از منسجم ترین ، کاراترین و آماده ترین نهادهای مردمی برای خدمت رسانی در مواقع بحرانی تبدیل شده است.
6065/6002
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.