اخبار مرتبط

غلامعباس هزاریان شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون دبی رودخانه کرخه به 2 هزار و 400 متر مکعب رسیده که این به مثابه قرار گرفتن کامل شهر سوسنگرد در معرض سیلاب و آبگرفتگی است ، از این رو به ساکنان این شهر اخطار داده شده این شهر را ترک کنند.
وی گفت: در نشست شورای تامین استان ، استاندار خوزستان نیز دستور تخلیه شهر سوسنگرد و روستاهای مسیر این شهرستان که در معرض سیلاب و آبگرفتگی دارند را صادر کرده است.
فرماندار دشت آزادگان با اشاره به اینکه مردم باید اخطاریه های صادر از مسئولان استان و شهرستان را جدی بگیرند از ساکنان این شهرستان خواست منازل خود را ترک کنند چون احتمال افزایش فعلی آب رودخانه کرخه وجود دارد.
هزاریان افزود: هلال احمر اردگاههای موقت اسکان در مناطق امن منطقه تدارک دیده شده و برای تامین غذا و سایر مایحتاج مردم مساله خاصی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه جان مردم اولویت نخست مسئولان است از مردم خواست هشدارها و اخطاریه ها را جدی بگیرند و با وجود سختی دل کندن از منازل خود ، به مناطق امن بروند.
فرماندار دشت آزادگان در ادامه افزود:گروه های جهادی و مردمی به صورت شبانه روز در حال فعالیت برای حفاظت و استحکام بخشی سیل بندها در 2 سوی رودخانه کرخه که از مرکز شهر سوسنگرد می گذرد هستند ولی خطر آبگرفتگی شهر جدی است.
با وجود اخطاریه ها و هشدارها صادره ، هنوز تعداد کمی از ساکنان شهر سوسنگرد و 34روستای این منطقه خانه و کاشانه خود را ترک کرده اند.
سیلاب مهیب و ویرانگر اخیر که از 2 هفته گذشته استان خوزستان را با مشکلات غیرقابل پیش بینی رو به رو کرده بیش از 400هزار نفر از شهرهای و روستاهای حاشیه و کنارگذر کرخه ، دز و کارون در معرض سیلاب و آبگرفتگی قرار داده است.
تاکنون 24هزار نفر ساکنان روستایی و شهری در معرض خطر سیلاب شوشتر(شعیبیه) شوش ، حمیدیه ، دشت آزادگان ، هویزه و اهواز در 40 اردوگاه موقت اسکان یافته اند.
نیروهای مردمی ، سپاه ، بسیج ، ارتش ، نیروهای امنیتی، انتظامی و مرزبانی ،هلال احمر و دستگاه های اجرایی و استان های معین برای امدادرسانی به مناطق درگیر سیلاب به مناطق سیل زده گسیل شده اند.
6065/6002
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.