اخبار مرتبط

محمد تقی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه مدارس 25 منطقه آموزشی خوزستان آماده اسکان هستند ادامه داد: مدارس اهواز نیز در حالت آماده باش قرار دارند.
وی با بیان اینکه سه هزار نیروی فرهنگی در قالب نیروهای پشتیبانی و امدادرسانی به سیل زدگان کمک می کنند بیان کرد:در کنار کلاس های درس، فضاهای ورزشی و سوله های مسقف نیز برای اسکان موقت آماده شده اند.
تقی زاده با بیان اینکه امروزپنجشنبه از مدارس طرح اسکان شوش، شاوور و شادگان دیدن کردیم گفت:در این مدارس توزیع بسته های مواد غذایی و پخت روزانه غذای گرم صورت می گیرد، و روزانه 2هزار و 500 پرس غذای گرم در شوش و 700 پرس در شادگان توسط فرهنگیان پخت می شود.
وی ادامه داد: فرهنگیان خوزستان با تشکیل کمپینی کمک های مالی برای تهیه و پخت غذا را فراهم کردند؛ همچنین با هماهنگی بنیاد برکت و دفتر آیت ا... سیستانی بسته های موادغذایی خشک به مدارس شبانه روزی محل پخت غذا تحویل داده شد.
تقی زاده درخصوص آمار دقیق خانوارهای اسکان یافته در مدارس گفت: این اطلاعات در سامانه ای ثبت نشده ضمن آنکه برخی از سیل زدگان به صورت موقت در این مدارس اسکان می یابند وسپس مدارس را ترک می کنند.
وی ادامه داد: در تلاش هستیم که پس از پایان تعطیلات اعلام شده نیز برخی مدارس همچنان برای محل اسکان سیل زدگان باقی بمانند و دانش آموزان این مدارس از فضای آموزشی خالی مدارس همجوار استفاده کنند.
مدارس شهرستان های اهواز، باوی، کارون، حمیدیه، شوش،دشت آزادگان، هویزه،شعیبیه شوشتر، روستاهای زاویه های دزفول، شهرک بهروزی دزفول، بخش دارخوین ، روستاهای غرب کارون ، خرمشهر، در روزهای شنبه، یکشنبه، و دوشنبه هفته آینده نیز تعطیل هستند.
هشدار آماده باش سیل ناشی از طغیان همه رودخانه های خوزستان از سوم فروردین جاری اعلام شد و استاندار خوزستان نیز از 11 فروردین در این استان حالت فوق العاده اعلام کرد.
9887/ 6037
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.