اخبار مرتبط

رحمت حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یک مرد 45 ساله از اهالی دهستان احمدفداله دزفول در سیلاب اخیر از کوه سقوط کرد و جان باخت.
وی با بیان اینکه اهالی احمدفداله با بحران های جدی مواجه شده اند، گفت: جاده این دهستان بر اثر ریزش کوه مسدود شده و ماموران راهداری در حال رفع مشکل هستند.
این عضو شورای بخش شهیون دزفول با بیان اینکه امکان دسترسی به روستای دارخلک احمدفداله وجود ندارد، افزود: اهالی این روستا با 120 خانوار از حدود سه ماه پیش دچار مشکل شده اند و به دلیل طغیان رودخانه امکان بازگشایی راه این روستا وجود ندارد.

** نبود آرد در احمدفداله اهالی را با مشکل نبود آذوقه مواجه کرده است
حسینی گفت: امکان توزیع آرد بین اهالی بدلیل مسدود شدن جاده وجود ندارد و نبود آذوقه مشکلات جدی برای آنها ایجاد کرده است.
وی افزود: آب آشامیدنی اهالی احمدفداله از طریق چشمه های فصلی تامین می ‌شود که به علت سیلابی شدن آب گل آلود شده و اهالی مجبور به استفاده از همین آب شده اند.
عضو شورای بخش شهیون دزفول گفت: بارندگی های سیل آسا باعث تخریب زیرساختها ازجمله جاده و تخریب پلها، آبنماها و خسارت شدید به منازل مسکونی در مناطق امامزاده احمدفداله، دارخلک، دره کاید و دورک شده است.
وی افزود: سیل همچنین باعث خسارت و تلفات سنگین به دام های این مناطق شده که باتوجه به سخت گذر بودن و ضریب محرومیت بالا ساکنان مناطق عشایری منطقه امامزاده احمدفداله از توابع بخش شهیون با مشکلات جدی مواجه هستند.
وی خواستار امداد هوایی به اهالی این روستاها شد و از مسئولان خواست برای حل مشکلات اهالی این منطقه محروم اقدام کنند.
7278/3022
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.