اخبار مرتبط

به گزارش سه شنبه ایرنا از روابط عمومی فرمانداری حمیدیه، فرمانداری این شهرستان در اطلاعیه شماره 3 خود اعلام کرد: سازمان آب و برق خوزستان اطلاع داده دبی خروجی سد کرخه تا 2 ساعت آینده به 2 هزار متر مکعب خواهد رسید.
در این اطلاعیه آمده است: همه ساکنان روستاهای حاشیه رودخانه کرخه شامل روستاهای چمیم، قاسم زامل، بیت گنیم، شیخ طعمه، خسرج بیت قشم، خسرج عوده، حویش، شاطی، حمدان سلجه، آلبوعید یک و نبی می رساند هرچه سریعتر با هماهنگی بخشدار مرکزی، شوراها و دهیاران نسبت به تخلیه فوری منازل خود اقدام کنند و سایر روستاها نیز آمادگی لازم را برای تخلیه منازل داشته باشند.
بر اساس این اطلاعیه، پادگان ثامن الائمه و اردوگاه دانش آموزی دهکده و کوی سازمانی تیپ 392 زرهی برای اسکان موقت اهالی در نظر گرفته شده است.
ذخیره سد کرخه دیروز از تراز نرمال (5.2 میلیارد مترمکعب) گذر کرده و به پنج میلیارد و 390 میلیون مترمکعب رسیده است. خروجی این سد نیز به حدود یک هزار مترمکعب برثانیه افزایش یافته است، این در حالیست که ظرفیت عبوری کرخه اکنون 500 مترمکعب برثانیه است.
استاندار خوزستان 11 فروردین در این استان حالت فوق العاده اعلام کرده است. فرماندار حمیدیه دیروز گفته بود که هشت روستای این شهرستان در معرض سیل کرخه هستند.
سازمان آب و برق خوزستان در روزهای اخیر با صدور اطلاعیه هایی نسبت به وقوع سیل در حوضه رودخانه های دز، کرخه و کارون هشدار داده و اعلام کرده سه شهر و 51 روستا در حوضه کرخه، 18روستا در حوضه دز و 18 روستا در حوضه کارون در معرض سیلاب هستند و دستگاه های اجرایی باید آمادگی تخلیه آنها را داشته باشند.
در بخش مرکزی اهواز و حاشیه رودخانه دز تاکنون 13 روستا دچار آبگرفتگی شده است.
9754/ 6037
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.