اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید مصطفی حسینی نوری روز دوشنبه در دیدار با رئیس دانشگاه جندی شاپور دزفول در محل این دانشگاه افزود: دانشگاه جندی شاپور محور وحدت است و امیدواریم دانشگاهیان در فضایی آرام و به دور از ناهنجاری به رسالت علمی و فرهنگی خود بپردازند.
وی اظهار داشت: دانشگاه یک مرکز علمی و فرهنگی است لذا هرگونه تعدی به بیت المال و سلب آرامش مردم مستحق برخورد قانونی است.
امام جمعه اندیمشک با ابراز ناراحتی از مسائل و مشکلات پیش آمده پیرامون نصب تابلوی ورودی دزفول از سمت اندیمشک گفت: به طور قطع اگر با محرکان این حادثه و مخلان نظم و امنیت در 30 بهمن 97 برخورد می شد، شاهد اتفاقات تاسف بار 29 اسفند نبودیم.
رئیس دانشگاه جندی شاپور دزفول نیز در این دیدار با اظهار تاسف از حوادث اخیر و حمله برخی افراد به این دانشگاه گفت: حدود یک ماه پیش کنگره بین المللی جندی شاپور به منظور معرفی این دانشگاه به عنوان قدیمی ترین مرکز علم و فرهنگ جهان با حضور میهمانان داخلی و خارجی برگزار شد.
محمدرضا عصاری معرفی مردم منطقه به عنوان مردمی با ریشه علمی و فرهنگی به جهانیان را از اهداف برگزاری کنگره بین المللی جندی شاپور دانست و افزود: محکوم کردن تعرض به دانشگاه جندی شاپور توسط مسئولان، مورد انتظار اهالی علم و فرهنگ و دانشگاهیان است.
وی اظهار داشت: برخی افراد در روز حادثه 29 اسفند اخبار کذب و بی پایه و اساسی مبنی بر قرار داشتن تابلوی ورودی دزفول در دانشگاه جندی شاپور منتشر کردند و آن را بهانه ای به تعرض به دانشگاه قرار دادند.
تابلوی ورودی دزفول از سمت اندیمشک اردیبهشت ماه سال 97 به دلیل توفان از جا کنده شد که تلاش شهرداری برای نصب مجدد آن با توجه به ممانعت تعدادی از معترضان اندیمشکی بی ثمر ماند.
شهرداری دزفول در تاریخ 30 بهمن 97 اقدام به نصب مجدد این تابلو کرد که پس از ساعاتی توسط معترضان اندیمشکی از جا کنده شد.
29 اسفندماه اقدام مجدد برای نصب این تابلو منجر به درگیری هایی بین شهروندان دزفول و اندیمشک شد که این درگیری ها سه کشته و ده ها زخمی بر جا گذاشت. برخی نیز در جریان این درگیری وارد دانشگاه جندی شاپور شدند و به اموال این دانشگاه خسارت های زیادی وارد کردند.
7278/3022
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.