اخبار مرتبط

مسعود سلطانی فر روز دوشنبه در جریان بازدید از سد و نیروگاه دز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال را با توجه به نزول باران و رحمت الهی با عملیات امداد و نجات و پشتیبانی از مناطق سیل زده آغاز کردیم که با توجه به تاکید رئیس جمهوری مبنی بر کمک رسانی دستگاه های اجرایی، وزارت ورزش نیز تمام امکانات خود را برای این کار بسیج کرد.
وی اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان بیش از یکهزار مکان ورزشی شامل سالن های سرپوشیده و روباز را در اختیار ستاد مدیریت بحران قرار داده و تاکنون 600 مکان استفاده شده است.
وزیر ورزش و جوانان افزود: 2 هزار و 500 سازمان مردم نهاد وزارت ورزش و جوانان همراه با 14 هزار هیات ورزشی آمادگی لازم برای کمک رسانی به استان های سیل زده و پشتیبانی از آنها را دارند.
وی گفت: هیات های اتومبیل رانی، پزشکی و نجات غریق از سراسر کشور به مناطق سیل زده اعزام شده اند و در حال انجام عملیات های امداد و نجات تا پایان شرایط اضطراری هستند.

** اخذ بیشترین سهمیه المپیک 2020 از اهداف وزارت ورزش است
سلطانی فر در بخش دیگری از سخنان خود یکی از اهداف وزارت ورزش و جوانان در سال جاری را اخذ بیشترین سهمیه المپیک 2020 عنوان کرد و گفت: گرفتن سهمیه های مختلف رشته های المپیکی برای حضور مقتدرانه و گسترده تر در المپیک 2020 هدفگذاری شده است.
وی افزود: اکثر مسابقات انتخابی المپیک در رویدادهای بین المللی امسال در نقاط مختلف کشور انجام و کسب سهمیه می شود که امیدواریم حضور آبرومندی در رشته های مختلف المپیک توکیو داشته باشیم.
وی برگزاری المپیاد استعداد ورزشی را از دیگر برنامه های این وزارتخانه در سال جاری عنوان کرد و گفت: برگزاری المپیاد استعداد ورزشی از سال گذشته پس از سالها توقف در مقاطع سنی 12 تا 15 سال آغاز شده است.
وزیر ورزش و جوانان افزود: این المپیاد ورزشی پارسال با حضور 400 هزار نفر از سراسر کشور کار خود را آغاز کرد و امسال نیز در تابستان تداوم خواهد یافت.
وی گسترش ورزش های همگانی در سال جاری را نیز از دیگر اهداف وزارت ورزش و جوانان دانست.

**مکان های ورزشی در بخش های روستایی کشور توسعه می یابند
وزیر ورزش و جوانان گفت: اکنون در مجموع هشت هزار و 700 مکان ورزشی در کشور وجود د ارد که در کنار سه هزار مکان ورزشی نیروهای مسلح و مکان های ورزشی کارگری، شهرداری و آموزش و پرورش در اختیار مردم هستند.
وی با بیان اینکه مناطق شهری کمبودی از نظر فضای ورزشی ندارند، افزود: کمبودها در بخش های روستایی و مرزی است که امسال تمرکز بر تکمیل طرح های نیمه تمام است تا بتوانیم عدالتی در این خصوص به وجود آوریم.
به گزارش ایرنا معاون اول رئیس جمهوری و هیات همراه امروز دوشنبه در سفر به خوزستان از سدهای دز و کرخه بازدید کردند.
7278/302
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.