اخبار مرتبط

غلامرضا شریعتی شنبه شب در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس این تصمیم تمامی دستگاههای عضو ستاد مدیریت بحران استان خوزستان موظف هستند تا پایان عادی شدن شرایط سیلاب در خوزستان مرخصی کارکنان خود را لغو نمایند.
وی گفت: در روزهای تعطیل نیز دستگاههای اجرائی عضو ستاد بحران استان خوزستان می بایست دستگاهها و تجهیزات خود به همراه نیروهای عملیاتی را آماده نمایند تا در صورت نیاز به مناطق سیل زده اعزام نمایند.
وی گفت: با توجه به بارشهایی که طی 24 ساعت آینده در استانهای بالا دست خوزستان انجام می شود حجم آورد سیلاب به خوزستان افزایش می یابد و به همین دلیل احتمال طغیان رودخانه های خوزستان نیز دور از دهن نیست.
وی گفت: البته با توجه به حضور وزیر نیرو در استان تمامی تدابیر لازم برای مدیریت ورودی و خروجی آب سدهای استان اندیشیده شده و جای هیچگونه نگرانی نیست.
وی اظهار داشت: 35 روستا در حوضه کارون و دز و 20 روستا در حوضه کرخه در معرض خطر جدی سیل هستند که تعدادی از این روستاها تخلیه شده و تعدادی دیگر نیز در حال تخلیه شدن هستند.
وی اضافه کرد: ستاد مدیریت بحران به طور شبانه روز در استان خوزستان فعال می باشد و طبق پیش بینیها برنامه های خود را به پیش می برد.
وی گفت: تمام تلاش ما در مواجهه با سیلابهای ورودی در استان نداشتن تلفات انسانی و به حد اقل رساندن خسارات مالی است.
استاندار خوزستان اظهار امیدواری کرد تا پایان هفته جاری و با فروکش کردن بارشها در استانهای بالا دست وضعیت در این استان به حالت عادی باز گردد.
استان خوزستان دارای سدهای مهم دز، کرخه ، کارون یک،2 و سه و نیز سد مارون و گتوند است که بیش از 2 میلیارد متر مکعب آب را ذخیره می کنند.
6064
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.