اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمود دشت بزرگ چهارشنبه در نشست امضای تفاهم نامه انتقال مالکیت پست 132 کیلو ولت شهر چمران ماهشهر بین شرکت برق منطقه ای خوزستان و شرکت عملیات غیرصنعتی با تشریح جزئیات این تفاهم نامه اظهار داشت: پست برق 132 کیلو ولت شهر چمران پیش از این توسط صنعت پتروشیمی در شهر چمران احداث و خط انتقال فشار قوی دو مداره به طول 13 کیلومتر همراه با این پروژه اجرا شد.
وی افزود:با مساعدت وزیر نفت، مدیران عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، شرکت عملیات غیرصنعتی و سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی این پست در اختیار شرکت برق منطقه ای استان خوزستان قرار گرفت.
دشت بزرگ این اقدام را زمینه ساز توسعه فعالیت های اقتصادی در منطقه دانست.
بیرانوند فرماندار ماهشهر نیز در حاشیه امضاء این تفاهم نامه گفت: پیگیری های انتقال پست 132 کیلو ولت شهر چمران از مجموعه وزارت نفت به مجموعه شرکت برق منطقه ای از سوی استاندار خوزستان و شرکت عملیات غیرصنعتی به نمایندگی از شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در منطقه انجام شد .
وی افزود: با در مدار قرار گرفتن پست 132 کیلو ولت از این پس نگرانی و دغدغه ای در پایداری برق شهرستان بندرماهشهر و توسعه بخش های اقتصادی و سرمایه گذاری وجود نخواهد داشت و مردم در تابستان پیش رو و سال های آتی نگرانی بابت قطع برق نخواهند داشت.
غلامی مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی نیز انتقال پست برق 132 کیلو ولت شهر چمران به شرکت برق منطقه ای استان خوزستان را در راستای ایفای نقش مسئولیت های اجتماعی شرکت های پتروشیمی منطقه دانست و خاطر نشان کرد: نگاه مجموعه صنایع پتروشیمی خلیج فارس در این واگذاری ایفای نقش در حوزه مسئولیت های اجتماعی است چراکه با توسعه صورت گرفته در شهرستان و ایجاد ظرفیت های جدید سرمایه گذاری، نیاز به این پست و خط انتقال فشار قوی وجود داشت.
مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی در پایان تاکید کرد: پس از اخذ مجوزهای لازم در ماه های گذشته و انجام کارهای حقوقی و با امضا این تفاهم نامه بین شرکت عملیات غیرصنعتی به نمایندگی از شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و شرکت برق منطقه ای خوزستان این تغییر و تحول صورت گرفت و با این اتفاق شاهد ایجاد یک شبکه برق پایدار در منطقه خواهیم بود.
به گزارش ایرنا شهرستان ماهشهر در فاصله 100 کیلومتری اهواز واقع شده است.
شهر چمران از توابع این شهرستان می باشد که تعداد زیادی از ساکنان این شهر را کارکنان صنعت پتروشیمی تشکیل می دهند.
9858/6068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.