اخبار مرتبط

زین‌العابدین موسوی چهارشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا به اروندکنار در نهر علیشیر اظهار داشت:این پل ها از نهر علیشر در حوزه شهری تا نهر ابتر در حوزه روستایی قرار دارند که بر اثر طغیان اروندرود دچار خسارت شده و ایمن نیستند.
وی به آغاز تخلیه سیلاب از اطراف منازل در اروندکنار اشاره کرد و بیان داشت: همه دستگاه های امدرسان در حال کمک به مردم هستند.
موسوی گفت:در بررسی انجام شده از 39 نهر منشعب از اروندرود تعداد 12 نهر طغیان کرده ،17 نهر همراه با مد آب لبریز شده و در پنج نهر وضعیت از نظر طغیان آب بحرانی است ضمن اینکه در یک نهر آب وارد منازل مردم شده است.
فرماندار ویژه شهرستان آبادان افزود:در بخش مرکزی، چوئبده و اروند صغیر در حوزه شهرستان آبادان نیز برای جلوگیری از نفوذ آب اقدامات خوبی انجام شده است و تمام نقاط آسیب پذیر در چوئبده و اروند صغیر شناسایی سیل بندهای که وضعیت مناسبی نداشتند ترمیم ودر برخی مناطق سیل بندهایی به ارتفاع 1.5 تا 2 متر احداث شده است.
افزایش حجم آب رودخانه مرزی اروند موجب آب گرفتگی در شهر اروندکنار و تعدادی از روستاها در روزهای دوشنبه وسه شنبه شد.
پیش بینی می شود حجم آب رودخانه های بهمنشیر و کارون در آبادان و خرمشهر با ورود آب از مناطق بالادست به این رودخانه ها همچنان افزایش یابد.
بخش اروندکنار با 30 هزار نفر جمعیت در فاصله 45 کیلومتری آبادان قرار دارد.
3015/6068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.