اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا دریابان علی شمخانی بامداد چهارشنبه در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خوزستان در اهواز بیان کرد: رودخانه کارون در مقطع اهواز و مناطق پایین دست رودخانه، 2 تهدید عمده برای استان به شمار می روند که می‌تواند چالش ایجاد کند.
وی افزود: اگر دبی کارون به اندازه ای بالا بیایید که فاضلاب جاری را در شهر ببینیم و همچنین بارش های شنبه و یکشنبه هم به آن اضافه شود از نظر روانی بسیار شکنندگی ایجاد می‌کند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: با توجه به این که سامانه بارشی فعلی ضعیف شده است و سامانه بعدی از شنبه به استان می رسد لذا از چهارشنبه تا جمعه برای ما زمان طلایی محسوب می شود تا تمهیدات لازم را بکار بگیریم.
شمخانی عامل انسانی را یکی از عوامل مهم و دخیل در اتفاقات دانست و گفت: مردم باید قبل از این که سیلاب به آنها خسارت وارد کند بیاید خودشان به سمتی ببروند که آب کمترین خسارت را به آنها وارد کند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به نشست ویدیو کنفرانس ریاست جمهوری با استاندار و اعضای شورای مدیریت بحران خوزستان در خصوص وضعیت سیلاب های اخیر بیان کرد: در این نشست وضعیت استان خوزستان در مقایسه با سیلابی که آنرا تهدید می کرد بسیار نگران کننده به نظر می رسید.
وی با اشاره به مزیت های استان خوزستان نسبت به دیگر استان‌ها توضیح داد: رودخانه‌های متعدد،کانال‌ها و نهرهای متعدد، رودخانه های متصل به دریای آزاد،تالاب هور العظیم، سد و زمین های زهکشی از جمله این مزیت ها است
شمخانی ادامه داد: وجود این مزیت ها در خوزستان قدرت مانور مدیران استانی را در مواقع بحران به شدت بالا می برد.
6068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.