اخبار مرتبط

پیمان جهانگیری سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ورودی دریاچه سد دز هم اکنون چهار هزار و 600 متر مکعب بر ثانیه و خروجی آن 900 متر مکعب بر ثانیه است.
وی ارتفاع آب دریاچه سد را 342 و نیم متر عنوان کرد و گفت: ارتفاع آب تا 352 متر یعنی حدود هفت و نیم متر می تواند افزایش یابد.
فرماندار اندیمشک افزود: حجم آب دریاچه 2 میلیارد و 200 میلیون مترمکعب و حجم خالی آن 500 میلیون مترمکعب است ضمن اینکه شیرهای کشاورزی نیز بسته اند.
وی بیان کرد: اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان اندیمشک با حضور در نقاط پرخطر شهرستان، وضعیت طغیان رودخانه ها و سیلاب ها را بررسی کرده اند.
جهانگیری گفت: برخی پل های ارتباطی روستاها دچار ریزش یا تخریب دهانه شدند و رودخانه های فصلی بخش الوار نیز طغیان کردند.
وی افزود: میزان بارندگی در سطح اندیمشک بیش از 50 میلی متر، حسینیه 89 میلیمتر، بیدروبه 104 میلیمتر و مازو 59 میلیمتر گزارش شده است.
فرماندار شهرستان اندیمشک از مردم خواست از حریم رودخانه ها و سیلاب ها فاصله بگیرند.
وی گفت: شرایط در روستاهای پاپی آباد، علی آباد و دوبندار در بخش مرکزی اندیمشک نیز مورد بررسی قرار گرفته و منازل ساکنان حریم رودخانه تخلیه شدند.
وی ابراز امیدواری کرد سیلاب های بالا دست خطر خاصی برای اندیمشک به همراه نداشته باشد.
فرماندار اندیمشک در بخش دیگری از اسکان مناسب مهمانان نوروزی در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: با توجه به بارندگی ها و به منظور رفاه حال مسافران، مصلای نماز جمعه، سالن های ورزشی و ده ها مسجد و مکان سرپوشیده و مناسب در اختیار مسافران نوروزی قرار گرفته است.
7281/3022
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.