اخبار مرتبط

موسی سلیمانی چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محکومیت این کشاورزان به دلیل ممنوعیت کشت نبوده بلکه برداشت غیرمجاز آب در سال گذشته بوده است.
وی با بیان اینکه این کشاورزان کمتر از 10 نفر بودند، گفت: کشاورزان به طور قطع برای برداشت آب از رودخانه یا کانال موظف به اخذ مجوزهای قانونی لازم از دستگاه مربوطه هستند.
رئیس دادگستری گتوند افزود: شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی کارون بزرگ(گتوند) به دلیل برداشت غیر مجاز آب از کشاورزان متخلف به دستگاه قضایی شکایت کرده و دادگاه شهرستان گتوند نیز برابر با قانون رای صادر کرده است.
وی با بیان اینکه این پرونده در حال رسیدگی بوده و هنوز رای نهایی صادر نشده است، اظهار داشت: امکان برائت و تجدید نظر برای این افراد وجود دارد.
سلیمانی افزود: دستگاه قضایی بعد از رای صادر شده در مرحله تجدید نظر به موضوع رسیدگی می کند و ممکن است این کشاورزان برائت بگیرند.
وی گفت: برخلاف خبر منتشر شده در فضای مجازی و برخی رسانه ها، این رای درخصوص ممنوعیت کشت برنج نیست ضمن اینکه ممنوعیت کشت از سوی قوه مجریه به کشاورزان و جهاد کشاورزی ابلاغ شده و ممکن است هر سال و در هر مقطعی این موارد اتفاق بیفتد.
سلیمانی افزود:همانگونه که فردی اگر برق یا دیگر موارد را بدون مجوز و خلاف قانون از سازمان مربوطه استفاده کند مورد شکایت آن سازمان قرار می گیرد، در این مورد نیز این افراد بدون مجوز از شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی کارون بزرگ(گتوند) اقدام به برداشت آب کرده اند و دادگاه نیز برابر قانون رای صادر کرده است.
وی گفت: همه باید تکلیف قانونی خود را عمل کنند و به طور قطع با قانون مشکلی پیش نخواهد آمد.
رئیس دادگستری گتوند با تاکید بر لزوم عمل به قانون اظهار داشت: اگر فرد یا افرادی به صورت عمدی اخبار کذب را صادر کنند، طبق قانون با این افراد برخورد می شود.
به گزارش ایرنا امروز چهارشنبه خبری در فضای مجازی و برخی از رسانه ها با عنوان محکوم شدن 10 کشاورز شهرستان گتوند به اتهام کشت برنج در تابستان گذشته به 10 ضربه شلاق منتشر شد که واکنش هایی را در فضای مجازی به همراه داشت.
شهرستان گتوند از قطب های کشاورزی در شمال استان خوزستان قرار دارد.
7467/3022
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.