لالی - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لالی گفت:به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی طرح توزیع 14هزار نهال رایگان در این شهرستان آغاز شد.
شاپور حاجی پور در آیین درختکاری این شهرستان و در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:این نهال ها بیشتر بلوط، کنار و گونه های متنوع دیگر هستند که در مناطق مختلف شهری و روستایی غرس می شوند.
وی افزود: با توجه به بافت جغرافیایی منطقه، بلوط با هشت هزار نهال سهم بیشتر این تعداد را به خود اختصاص داده است.
رییس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان لالی ادامه داد:در راستای حفاظت از جنگل ها مبارزه با بیماری ذغالی بلوط در سطح80 هکتار از جنگل های بلوط این شهرستان امسال انجام شد.
وی گفت:امسال همچنین طرح عملیات بیولوژیک در حوزه آبخیزگچ کرسا در سطح 233هکتار اجرا شد که 30 هکتار آن کاشت نهال کنار و آکالیپتوس و 203هکتار بذر کاری بادام کوهی است.
رییس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان لالی افزود:همچنین امسال 30هکتار کاشت نهال در طرح جنگلکاری دولتی جمال آباد انجام شد.
شهرستان لالی با 58 هزار هکتار جنگل طبیعی و 65هزار هکتار مرتع در شمال خوزستان قرار دارد.

** 30 هزاراصله نهال رایگان در شوش توزیع شد
دزفول - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شوش گفت: به مناسبت هفته منابع طبیعی30هزار اصله نهال رایگان در بین شهروندان شوش توزیع شد.
اسد ریاحی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هفته منابع طبیعی فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ کاشت نهال و تشویق شهروندان به درختکاری است.
وی با اشاره به اینکه منابع طبیعی متعلق به همه مردم است گفت: باید نحوه استفاده درست از منابع طبیعی را به مردم آموزش داد و در ادامه فرهنگ یادگیری و یاد دادن بهره گیری صحیح از این منابع را نهادینه کرد.
رییس اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شوش افزود:فرهنگ کاشت درخت و نهال بین کودکان فرهنگ سازی شود و با این راهبرد می توان برای حفظ عرصه های طبیعی کشور در بلند مدت برنامه ریزی کرد.
وی بیان کرد:حدود 30هزار اصله نهال از نوع کنار،کهور،برهان و آکالیپتوس توزیع شده که این تعداد در بین نمازگزاران جمعه،دربرخی پارک ها ومیدان ها،مدارس، حاشیه مزارع کشاورزی وروستاها و شرکت شیر پاستوریزه پگاه خوزستان غرس می شود.

** کاشت 40 هزار درخت و نهال در آبادان آغاز شد
آبادان - ایرنا - کاشت 40 هزار درخت و نهال به مناسبت هفته منابع طبیعی در مراتع و مناطق مختلف آبادان آغاز شد.
به گزارش ایرنا شهردار آبادان در آیین کاشت درخت و درخچه در این شهر گفت: کاشت 40 هزار نهال و درخت به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در آبادان غرس آغاز شد.
حسین حمیدپور افزود:نخل، شیشه شور، برهان گلی، گل کاغذی، انجیر معابر و انجیر بنگالی گونه هایی هستند که در هفته منابع طبیعی در مناطق و پارک های مختلف آبادان کاشته می شوند.
وی گفت:همچنین 200 نهال جدید به نام گواوا که بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است و با آب و هوای منطقه سازگاری دارد در بوستان معلم آبادان کاشته شد.
شهردار آبادان ادامه داد:30 هزار نهال گل نیز در هفته منابع طبیعی در مناطق مختلف آبادان به شهروندان اهدا شد.
وی گفت:با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز 40 هزار گلدان در پارک ها، بلوارها و میادین سطح شهر کاشته می شود.
حمیدپور سرانه فضای سبز شهری در آبادان را 6متر مربع بیان کرد و افزود:با کاشت و گیاه و نیز توسعه فضای سبز شهری این سرانه را باید به 12 مترمربع برسانیم که در این راه نیاز به همراهی شهروندان داریم.
به گزارش ایرنا، از 15 تا 21 اسفند در تقویم رسمی کشورمان به نام هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است.
7280/7104/7159/ 6037
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.