به گزارش ایرنا در این مراسم که امروز (شنبه) در سالن امام خامنه ای مجتمع فجر اهواز برگزار شد، همچنین هفت عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس که نویسندگان آنها زنان بودند نیز رونمایی شد.
سیده فرانک موسوی، مدیرکل امور زنان و خانواده استاندای خوزستان در حاشیه این مراسم در گفت وگو با خبرنگاران، هدف از برگزاری این جشنواره را جریان سازی فرهنگی عنوان کرد و افزود: موضوعاتی که امروز در زمینه دفاع مقدس و تجلیل از خانواده شهدا مطرح می شود برای الگوپردازی و معرفی سبک زندگی ایرانی اسلامی است.
استاندار خوزستان همچنین در حاشیه این مراسم در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: اجر مادران شهدا نزد خدا کمتر از شهدا نیست، زیرا این بانوان مقاومت و ایستادگی کرده و تمام سختی ها را به جان خریدند.
غلامرضا شریعتی مادران و همسران شهدا را اسوه های صبر و بردباری در مقابل مشکلات عنوان کرد و افزود: مادران و همسران شهدا تمام مشقات و سختی ها و رنج فقدان و دوری از همسران و فرزندان خود را برای رضای خدا و اسلام و انقلاب تحمل کردند، خدا نیز در قرآن اجر صابران را بی حساب و کتاب دانسته است.
وی با اشاره به مشکلات و سختی های اخیر ناشی از تحریم های اقتصادی، گفت: قطعا مشکلات این تحریم ها برای مردم اما به اندازه سختی های این عزیزان نبوده و باید ایستادگی آنها را الگو قرار دهیم.
مدیرکل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس نیز در حاشیه این نشست در گفت وگو با خبرنگاران بیان کرد: اسوه های صبر و مقاومت در هر جامعه ای باعث نجات آن جامعه و ارزش های انسانی و اجتماعی و دینی آن جامعه می شود.
سردار محمد علیپور افزود: مادران شهدا مادران جانبازان و رزمندگان نقش اساسی در پرورش تربیت و هدایت خانواده داشتند، تا از درون خانواده افرای برای حفظ مملکت و ارزش های نظام پا به میدان بگذارند و از همه چیز خود بگذرند.
وی با اشاره به نقش پررنگ زنان در دوره های مختلف تاریخ کشور، گفت: زنان در دوران انقلاب، دفاع مقدس، دوره بعد از دفاع مقدس و دفاع از حرمین شریفین نقش بسزایی داشتند که باید از آنها تقدیر شود.
در ششمین جشنواره اسوه های صبر و مقاومت همچنین از کتاب های داستان بلند «امن ترین جای دنیا»، مجموعه داستان «آغاز یک انتظار»، مجموعه خاطرات بانوان ایثارگر «روزی که به شهرم بازخواهم گشت»، راوی کتاب «خاطره ای برای تو»، دلنوشته های برای شهدا «برایت می نویسم»، خاطرات شهید پروین کلانتر هرمزی «ظهر سرخ اسفند»، مجموعه خاطرات منتخب جشنواره «لیلاهای سرزمین من» و فرهنگ اعلای شهدای زن خوزستان رونمایی شد.

9754/6002
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.