اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا مهراب عبدالهی روز شنبه در هشتمین کارگروه آرد و نان شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان افزود: این تخلفات شامل گران فروشی، کم فروشی، نداشتن پروانه و درج نکردن قیمت می باشند و واحدهای متخلف 23 میلیون و 690 هزار ریال جریمه شدند.
وی با بیان اینکه 195 مورد بازرسی از 24 بهمن ماه تاکنون از واحدهای نانوایی شهرستان دزفول انجام شده است، گفت: سهمیه آرد 2 واحد نانوایی به دلیل تغیر کاربری در نوع پخت، نداشتن کیفیت و کم فروشی قطع شد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دزفول با بیان اینکه با متخلفان حوزه آرد و نان برخورد جدی می شود، افزود: اکنون نان لواش با وزن خمیر 150 گرم با قیمت یکهزار و 800 ریال در دزفول به فروش می رسد که به دلیل پائین بودن وزن خمیر از کیفیت پائینی برخوردار بوده و موجب نارضایتی شهروندان شده است.
وی اظهار داشت: طبق مصوبه شورای آرد و نان استان خوزستان می توان وزن خمیر نان لواش را به 180 گرم افزایش داد و با قیمت 2 هزارو 500 ریال به فروش رساند تا ضمن افزایش کیفیت، رضایت شهروندان و واحدهای نانوایی را به همراه داشته باشد.
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه دزفول نیز با بیان اینکه افزایش وزن خمیر نان نباید منجر به تغیر نوع آن شود، گفت: اگر وزن خمیر نان افزایش یابد نوع نان از لواش به تافتون تغیر می کند.
سید مهدی چلوی افزود: هرگونه افزایش قیمت نان در شهرستان ممنوع است لذا اداره صنعت معدن می تواند افزایش وزن خمیر و قیمت نان را به شورای آرد و نان مکاتبه کند تا در شورا بررسی شود.
رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دزفول نیز اظهار داشت: 18 پرونده نانوایی متخلف رسیدگی شدند که عمده تخلف آنها گران فروشی، کم فروشی و درج نکردن قیمت بود.
موسی منصوری افزود: انبارها باید در سایت جامع انبارها ثبت و موجودی آنها به سازمان صنعت معدن اعلام شود.
رئیس اتحادیه نانوایان دزفول نیز گفت: کشیک نوروزی نانوایی های دزفول از 28 اسفند آغاز می شود و تا 14 فروردین ماه سال آینده ادامه دارد.
رحمان غلام چربی افزود: با فعال شدن کشیک نوروزی، 2 ساعت به فعالیت 48 نانوایی در سطح شهر و 10 نانوایی در سطح روستاها در طول روز اضافه می شود.
وی با بیان اینکه نانوایی های دزفول در روزهای یکم و سیزدهم فرودین ماه تعطیل هستند، اظهار داشت: پخت نان نوبت ظهر در کشیک نوروزی تا ساعت 13:30 دقیقه و عصر تا ساعت 21 افزایش می یابد.
معاون فنی مرکز بهداشت دزفول نیز گفت: 477 مورد بازرسی و 94 مورد نمونه برداری از اول دی تا 16 اسفندماه از واحدهای نانوایی دزفول انجام شد که با مشخص شدن جواب 63 مورد نمونه برداری وضعیت نان مطلوب است.
محمدعلی مهدویان افزود: هشت مورد قطع سهمیه آرد و تعطیلی 2 واحد نانوایی در این مدت انجام شد که با رفع نواقص بهداشتی دوباره فعال شدند.
155 واحد نانوایی مجاز در دزفول فعال است.
7278/3022
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.