به گزارش ایرنا عبدالحمید احمدی شامگاه چهارشنبه با حضور در جزیره ورزش منطقه آزاد اروند اظهار داشت: محیط ورزش، فضای مقدسی است و باید از تقدس آن صیانت شود، موضوع سالم و امن سازی فضاهای ورزشی در حقیقت حفاظت از همین تقدس می باشد که باید به آن نگاه ویژه ای داشت.
وی خواستار فرهنگ سازی توسط باشگاه ها و فدراسیون ها در ورزشگاه ها شد و افزود: برخی باشگاه ها در موضوع فرهنگ سازی کم کاری کرده اند و باید برای جلوگیری و رفع این آسیب از طرف باشگاه ها قدم های جدی تری برداشته شود.
معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزیر ورزش و جوانان گفت: در مقوله فرهنگ علاوه بر ترویج اخلاق محوری، تعمیق ارزش ها و باورهای اسلامی و ایرانی باید به دنبال ارتقای فرهنگ ورزش در عامه مردم باشیم.
وی با اشاره به اتفاقات ناگوار ورزشگاه غدیر اهوار تصریح کرد: سازمان لیگ فوتبال و فدراسیون فوتبال باید در این خصوص پاسخگو باشند هر چند که تماشاگران بخصوص لیدرها باید توسط باشگاه های آموزش ببینند.
احمدی در خصوص برگزاری جشنواره ورزشی در منطقه آزاد اروند گفت: این جشنواره در کشور کم نظیر است زیرا با مشارکت بسیار خوب هیات های ورزشی، ورزشکاران و مربیان برگزار شد.
وی تصریح کرد: این جشنواره شور و نشاط اجتماعی را در شهرهای آبادان و خرمشهر ایجاد کرده است که ضمن اینکه تنوع رشته های ورزشی در این جشنواره ارائه شد.
معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان گفت: این جشنواره الگویی برای سایر استان های کشور است زیرا می توان استعدادهای ورزشی را در اینگونه جشنواره ها شناسایی کرد.
وی با اشاره برگزاری جشنواره استقبال نوروز با ورزش در کشور گفت: این جشنواره در سایر استان های کشور با رویکرد ایجاد شور، نشاط، تحرک و فعالیت در بین اقشار مختلف مردم برگزار می شود.
معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان گفت: این جشنواره با مشارکت فدارسیون ورزش های همگانی و فدراسیون ورزش های روستایی و بازی های بومی محلی از نیمه اسفند ماه جاری تا نیمه فروردین ماه سال آینده برگزار می شود.
وی اظهار داشت: در استان های مختلف کشور نیز برنامه های ویژه ورزش و تفریحی با رویکرود برگزاری مسابقات ورزشی بومی و محلی در قالب جشنواره و المپیاد در نوروز انجام خواهد شد.
جشنواره جزیره ورزش منطقه آزاد اروند از یازدهم اسفندماه جاری با شرکت 90 رشته ورزشی در محل نمایشگاه دائمی سازمان منطقه آزاد اروند آغاز به کار کرد و فردا آیین اختتامیه آن برگزار می شود.
7104/6068
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.