اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمدرضا واعظ مهدوی روز چهارشنبه در اجلاس مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر بیان کرد:این صندوق به دنبال تصویب قانون نظام و جامع رفاه و تامین اجتماعی در مجلس شورای اسلامی تشکیل شده و وظیفه آن گسترش بیمه های اجتماعی در روستاهای کشور است.
وی گفت: 94 هزار نفر در سنین 18 تا 50 سال فاقد بیمه در خوزستان شناسایی شده اند و در تلاش برای بیمه کردن این خانوارها هستیم.
واعظ مهدوی ادامه داد:میانگین سن جدید بیمه شدگان 36 سال است و فرد که از 36 سالگی بیمه شود می داند 65 سالگی بازنشسته می شود.
وی نقش عشایر را در تولید مهم بیان کرد و گفت: 25 درصد گوشت، و 35 درصد صنایع دستی در کشور توسط عشایر تامین می شود و چادر عشایری به منزله یک کارگاه تولیدی به حساب می آید.
مدیرصندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خوزستان نیز گفت: بیش از 86 هزار خانوار بیمه شده و چهار هزار و 826 مستمری بگیر در خوزستان زیر پوشش این صندوق هستند. جعفر خادم افزود: امروز تفاهنامه ای با استانداری خوزستان منعقد شد تا به یمن 40 سالگی انقلاب اسلامی، 40 هزار خانوار روستایی و عشایری از مجموع 94 هزار خانوار شناسایی شده فاقد بیمه، زیر پوشش این صندوق قرار گیرند که سه هزار و 700 خانوار آنها خرمشهری هستند.
عبداله حسینی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری خوزستان نیز گفت: به منظور پیگیری بیمه روستاییان و عشایر جلسات متعددی با دستگاه های مرتبط و 66 بخشداری مناطق مختلف خوزستان برگزار شده است.
امام جمعه مینوشهر نیز با بیان اینکه خدمت به محرومان بزرگترین عبادت است، گفت: مردم خرمشهر و مینوشهر در دوران دفاع مقدس و پس از پایان جنگ تحمیلی و بازسازی مناطق جنگی آسیب های جدی همچون بحران گرد و غبار و شوری آب دیده اند که منجر به مهاجرت خیلی از روستاییان و مردم این منطقه به نقاط دیگر کشور شد.
حجت الاسلام محمدجواد عادل پور افزود: انتظار می رود روستاییان و عشایر مینوشهر زیرپوشش بیمه قرار گیرند.
در این آیین از نماینده های کارگزاری بیمه روستایی و عشایری استان خوزستان تقدیر شد.
7100/6068/ 6037
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.