اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا کورش مودت عصر دوشنبه در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: همچنین در این نشست که اخیرا با حضور استانداران خوزستان و بصره انجام شد مواردی چون مسایل فرهنگی، تبادل دانشجو و استاد و نیز توسعه اقتصادی و گردشگری مطرح شد.
وی تسهیل در روند صادرات کالا در مرز شلمچه و ورود اتباع عراقی به منطقه آزاد اروند از مهمترین موارد مطرح شده در نشست با طرف عراقی برشمرد و گفت: با توجه به اینکه تجارت کامیونی در مرز شلمچه به دلیل اعمال قانون های جدید گمرکی از سوی طرف عراقی با وقفه رو به رو شده لذا طرف عراقی قول مساعد برای رفع این مشکل را داد .
وی اعمال مدیریت واحد در مرز شلمچه را لازم و ضروری خواند و گفت: اگر مدیریت واحد در مرز شلمچه صورت گیرد می تواند خیلی از مسایل و مشکلات در این مرز رفع می شود.
مودت افزود: در این راستا نیروی انتظامی برای برقراری امنیت در مرز شلمچه در حال تلاش است و به همین منظور جلسات مشترکی برای رفع این مشکل گرفته شده است.

**تامین سوخت شناورها
سرپرست فرمانداری خرمشهر همچنین در ادامه به تامین سوخت شناورها در خرمشهر اشاره کرد و گفت: پیش تر نرخ سوخت شناورها 70 درصد به نرخ پول ایران و 30 درصد به نرخ آبهای آزاد بین المللی محاسبه می شد و این امر باعث رکود اقتصادی در گمرکات شده که با پی گیری انجام شده از این پس 80 درصد سوخت شناورها با پول ایرانی و 20 درصد به نرخی آبهای آزاد محاسبه می شود که این روند انگیزه ای برای رونق اقتصادی و فعالیت گمرک خواهد شد.
مودت اظهار داشت: اعمال سهمیه سوخت 70 به 30 برای رویه واردات کالای ملوانی می تواند چرخه اقتصادی مناسبی را برای لنج داران و تعداد زیادی شناور زیر 500 تن با اشتغال بیش از یکهزار نفر ایجاد کند و به همین منظور مکاتباتی در این خصوص با ارگان های مربوطه شده است.

** مشکلات زیست محیطی ناشی از پساب نیشکر
وی با اشاره به مشکلات زیست محیطی ناشی از پساب های نیشکر گفت: به منظور جمع آوری پساب های نیشکر پیگیری هایی انجام شد که در نتیجه کارشناسان سازمان آب و برق خوزستان از تمام اراضی که در محاصره پساب نیشکر قرار دارند دیدن کردند و قول مساعد برای احداث سیفونی برای دفع این پساب ها به دریا داده شد.
7100/6068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.