اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا شهرام مقام یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران به وجود رودخانه های کارون، بهمنشیر و اروندرود و نزدیکی ساحل منطقه به خلیج فارس و تردد شناروهای صیادی و تجاری همچنین رونق گردشگری آبی به خصوص در ایام نوروز در شهرهای آبادان و خرمشهر اشاره کرد و افزود:اورژانس این 2 شهرستان برای ارائه خدمت به مصدومان احتمالی در رودخانه ها باید قایق آمبولانس مجهز شوند.
وی همچنین تامین یک فروند هلیکوپتر اورژانس برای تسریع در انتقال مصدومان و بیماران اورژانسی به مراکز درمانی را در محدوده دانشکده علوم پزشکی آبادان را ضروری دانست و گفت:اورژانس هوایی سبب ارائه مراقبت‌های پیشرفته پزشکی به بیماران و مصدومان بدحال در اسرع وقت و درمان سریع‌تر و در نتیجه کاهش مدت زمان بستری بیماران در بیمارستان می‌شود.
رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت:باتوجه به استقبال هموطنان از یادمان های راهیان نور در شهرستان های آبادان و خرمشهر و حضور بیش از 2 میلیون نفر در این مناطق آمبولانس های فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان در یادمان های شهدای علقمه، کربلای چهار، شهید تندگویان، والفجر8 و شلمچه مستقر می شوند.
وی زمان استقرار آمبولانس های فوریت ها در یادمان های شهدا را از 20 اسفندماه اعلام کرد و افزود:در 2 یادمان شلمچه و والفجر8 درمانگاه امدادی از سوی سپاه پاسداران و فوریت های پزشکی آبادان برپا می شوند.
رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت:در یادمان شهدای والفجر8 اروندکنار درمانگاه، کادردرمانی و آمبولانس از سوی فوریت های پزشکی مستقر و تمام خدمات درمانی ارائه شده به میهمانان و کاروان های راهیان نور به صورت رایگان ارائه می باشد.
مقام به خرید و تامین تجهیزات درمانی و داروی مورد نیاز درمانگاه یادمان شهدای علمیات والفجر 8 برای ایام نوروز اشاره کرد افزود:در این درمانگاه‌ها تمام خدمات درمانی عمومی مورد نیاز راهیان نور و مسافران نوروزی از جمله تزریقات، سرم‌تراپی انجام می شود.
رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان از آمادگی کامل پایگاه های شهری اورژانس 115 در آبادان، خرمشهر و شادگان برای امدادرسانی در حوادث احتمالی چهارشنبه سوری آخر سال خبر داد و گفت: آمبولانس های اورژانس 115 در چهارشنبه سوری با همکاری نیروی انتظامی و آتش نشانی در محل های پرتجمع مستقر خواهند شد.
وی به اجرای طرح مروجان سلامت همزمان با روزهای خطرآفرین پایان سال به منظور فرهنگسازی برای کاهش خسارت احتمالی ناشی از حوادث خبر داد و گفت: این طرح با مشارکت آموزش و پرورش در مدارس آبادان، خرمشهر و شادگان در حال اجراست.
** انجام 17 هزار و 137 ماموریت در سالجاری
مقام به انجام 17 هزار و 137 ماموریت توسط فوریت های پزشکی شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان در سالجاری اشاره کرد و بیان داشت:پنج هزار و 126 مورد از ماموریت های انجام شده مربوط به حوادث ترافیکی است.
وی افزود:در ماموریت های انجام شده طی امسال 22 فوتی از حوادث ترافیکی و 376 فوتی غیر حوادث ترافیکی توسط اورژانس جابجا شدند.
رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان به افتتاح 10 پایگاه جدید فوریت های پزشکی در جنوب غرب خوزستان در 11 ماه گذشته اشاره کرد و بیان داشت:این پایگاه ها بنا به نیاز در مناطق روستایی و شهری جانمایی، احداث و به بهره برداری رسید.
به گزارش ایرنا 607 هزار نفر جمعیت ساکن در آبادان، خرمشهر و شادگان از خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان از جمله 30 مرکز شهری، 18مرکز روستایی، 132خانه بهداشت و 12 پایگاه سلامت بهره مند هستند.
3015/6068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.