اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا عباس کشاورز روز یکشنبه در جریان بازدید از طرح های مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد دزفول افزود: امسال مشکلاتی درخصوص عرضه نهاده های کشاورزی بویژه کود در کشور ایجاد شد که با تمهیدات اندیشیده شده این مشکل از آبان ماه رفع شد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: پارسال در این مدت یک میلیون و 200 هزار تن کود اوره در کشور عرضه شده بود که امسال 20 درصد بیشتر توزیع شد.
وی با بیان اینکه اکنون مشکلی درخصوص توزیع کود اوره در کشور وجود ندارد، افزود: هرچقدر تقاضا برای کود اوره وجود داشته باشد، تامین می شود ولی از مسئولان انتظار می رود دقت بیشتری در توزیع کود داشته باشند.
کشاورز با پیش بینی تامین 150 هزار تن کود دیگر تا پایان امسال گفت: هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد و کود موردنیاز کشاورزان تامین می شود.
وی بر ضرورت فراهم کردن فضای کسب و کار کشاورزان تاکید کرد و افزود: تا زمانی که نیاز کشاورزان تامین شود از کسب وکارهای دیگر نهادها حمایت خواهد شد.
معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی ضمن بازدید از طرح های مشترک ایران سیمیت(طرح های به نژادی گندم بهاره ونظام های گندم بنیان ایران) در دزفول گفت: امسال برای دومین سال طرح سیمیت در کشور اجرا شده که انتظار می رود حدود پنج سال زمان ببرد.
وی افزود: تولیدکنندگان ماشین آلات همکاری لازم را در این خصوص داشته اند که قابل تقدیر است.
وی ضمن ابراز رضایت از اجرای طرح سیمیت در دزفول اظهار داشت: هم در اجرا و هم در تحقیقات رویکردهای جدیدی استفاده شده که راضی کننده است.
وی کلید توسعه را بهره وری دانست و افزود: بهره وری با سرمایه اندک به افزایش درآمد کشاورز و تولید ملی منجر می شود.
7278/3022
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.