به گزارش ایرنا تعدادی از مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان روز سه شنبه در روستای ابوعقاب بخش منیوحی حضور یافتند و برنامه ای تحت عنوان سفر کتابخانه های سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناطق محروم و کم برخوردار در مدرسه ابتدایی شهید مفتح این روستا اجرا کردند.
مدیر روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه برنامه سفر کتابخانه های سیار کودکان و نوجوانان خوزستان از بهمن ماه آغاز شد گفت: روستای ابوعقاب منیوحی آبادان چهارمین مرحله سفر کتابخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان به روستاهای کم برخودار بوده است.
بهرام یارزاده دهکردی افزود: در این مدت برنامه سفر کتابخانه های سیار به روستای چشمه چلبار از توابع شهرستان اندیکا، منطقه عشایر نفت سفید حدفاصل شهرستان شوشتر و هفتگل، روستای حیات آباد هارکله شهرستان لالی و امروز در روستای ابوعقاب در بخش منیوحی آبادان اجرایی شد.
وی اظهار داشت: در این سفر مربیان کتابخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان برنامه های نظیر ایستگاه نمایش فیلم، ایستگاه نقاشی و کاردستی، معرفی کتاب و قصه گویی، بازی و سرگرمی و سرودخوانی با هدف بهره مندی کودکان و نوجوانان روستایی کم برخوردار از امکانات و خدمات شهری کانون های پرورش فکری اجرا کردند.
یارزاده دهکردی گفت: علاوه بر این به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به کودکان و نوجوانان روستایی و کتابخانه های مدارس این روستاها تعدادی کتاب اهدا شد.
وی ادامه داد: قرار است برنامه سفر کتابخانه های سیار کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان هر ماه در یکی از مناطق محروم و کم برخوردار استان برگزار شود ولی در بهمن ماه امسال به خاطر سالگرد چهل سالگی انقلاب برنامه سفر کتابخانه های سیار هر هفته به یک روستا انجام شده است.
وی گفت: پیش بینی می شود سفر بعدی به یکی از روستاهای دشت آزادگان در فروردین سال 98 انجام شود.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان 65 مرکز ثابت و سیار، پستی و پایگاه فرهنگی و هنری دارد که کودکان 6 تا 17 ساله از فعالیت های فرهنگی، هنری و ادبی آن استفاده می کنند.
7100/6068
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.