به گزارش ایرنا محمدصادق کریمی کیا روز سه شنبه در دومین نشست هماهنگی برای برگزاری همایش 'مسئولیت اجتماعی صنایع، محرومیت زدایی و توسعه منابع انسانی در خوزستان (CSR) '
در اداره کل امور اجتماعی استانداری افزود:دنبال آن هستیم که تعاملی میان جوامع محلی و صنعت شکل گیرد تا بتوان توسعه پایدار را در خوزستان از این رهگذر رقم زد.
وی ادامه داد:براساس مطالعات انجام شده ارتباط هیچ نیروی شرکتی را نمی‌توان از جامعه محلی شهر و روستایی که در کنار صنعت وجود دارد قطع کرد لذا دنبال آن هستیم که یک فضای برابر ایجاد شود چراکه توسعه جامعه محلی و پیشرفت محل باعث افزایش کارایی شرکت خواهد شد.
کریمی نیا با تاکید بر اینکه مسولیت اجتماعی به عنوان یک موضوع تازه در شورای اجتماعی کشور و وزارت کشور پیگیری می‌شود گفت:با توجه به اینکه خوزستان جزو صنعتی ترین استان‌های کشور است در حوزه مسئولیت های اجتماعی در صف اول قرار داده شده است.
وی افزود: ظرفیت صنایع خوزستان با استان های همجوار قابل قیاس نیست مثلا شهرستان ماهشهر سه درصد از تولید ناخالصی کشور را به خود اختصاص داده و حجم زیادی از صنایع در آن مستقر است و به تبع آن مسئولیت اجتماعی بیشتری از این صنایع انتظار می رود.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان با تاکید بر جریان گفتمان سازی مسئولیت اجتماعی در کشور گفت: رعایت نشدن پیوست های اجتماعی و فرهنگی صنایع در سال‌های متمادی در خوزستان باعث شده که با وضعیت کنونی که دچارش هستیم در استان روبه رو شویم.
کریمی کیا ظرفیت مسئولیت‌های اجتماعی شرکت ها و صنایع خوزستان را ظرفیتی بزرگ دانست و آن را به عنوان یک منبع برای سیاستگذاری برای تغییر وضعیت مناطق محروم و محرومیت زدایی در خوزستان نام برد.
وی بیان کرد: باید در مسیر استفاده از مسئولیت های اجتماعی به یک وحدت رویه رسید چرا که قرار نیست هر کسی از ظن خود مساله مسئولیت اجتماعی را تعریف، و با توجه به اهداف و سلیقه
خدمات ارایه دهد.
وی ادامه داد: گاهی پیش آمده که در مناطقی که امکان توسعه ندارد یا توسعه آنها با مشکلات زیادی روبه رو است خدمات زیادی ارایه می شود که نه تنها به وضعیت کمکی نمی کند بلکه شاید موجب بدتر شدن آن معضل نیز می شود.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان با اشاره به ایجاد سند توسعه ای استان در حوزه مسولیت اجتماعی توضیح داد: با وجود این سند می توان به یک تصمیم سازی متمرکز رسید که براساس آن سیاستگذاری و برنامه ریزی تعریف شود تا مبتنی بر این برنامه ریزی صنایع در خوزستان مسئولیت اجتماعی خودشان را انجام دهند.
همایش مسئولیت اجتماعی صنایع، محرومیت زدایی و توسعه منابع انسانی قرار است 9 اسفند امسال در اهواز برگزار شود. وزیر نفت، نیرو، صنعت، معدن، تجارت، کار، رفاه و امور اجتماعی، سفیر و معاون اقتصادی کره جنوبی و دکتر مارتین عضو هیات رییسه کمپانی (CSR) اروپا به همایش دعوت
شده اند.
7164/ 6037
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.