اخبار مرتبط

عبدالامیر خطیب زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دوره رقابت های بین المللی شطرنج از دوم اسفندماه امسال به مدت هفت روز در اهواز برگزار می شود.
وی افزود: در این رقابت ها بیش از 250 شطرنج باز (استاد بین المللی و استاد بزرگ) از کشورهای مطرحی همچون هند، ارمنستان، اوکراین،گرجستان، ترکیه، فرانسه، ایرلند، اتریش، نپال، سوریه، عراق، پرتغال، بوتسوانا، انگلستان، افغانستان، سری لانکا، دانمارک و ایران با یکدیگر به رقابت می پردازند.
وی ادامه داد: همچنین حدود 30 استاد بین ‌المللی، استاد بزرگ و استاد فیده از کشورمان در این رقابت ‌ها اعلام آمادگی کردند.
خطیب زاده به برگزاری این رقابت ‌ها در سه جدول بین ‌المللی اشاره کرد و گفت: با توجه به حضور شطرنج بازان مطرح دنیا در این رقابت ها، انتظار می رود این مسابقات در سطح کیفی بسیار خوبی برگزار شود که این موضوع به سود شطرنج خوزستان خواهد بود.
وی با اشاره به حضور بیش از 130 شطرنج باز خوزستانی در این رقابت ها گفت: این مسابقات در سه جدول C،B،A برگزار می شود که در گروه A استاد بزرگ های جهان با یکدیگر به رقابت می پردازند؛ در گروه B بازیکنان زیر رنکینگ 2100 حضور دارند؛ همچنین در جدول C این مسابقات شطرنج بازان زیر 14 سال و زیر رنکینگ 1600 قرار دارند.
رییس هیات شطرنج خوزستان افزود: تدابیر لازم برای هر چه بهتر برگزار کردن این مسابقات را لحاظ کردیم و امیدواریم با حمایت دستگاه ها و ارگان های خوزستان بتوانیم میزبان خوبی برای این رقابت ها باشیم.
9879/6002
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.